Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünyayı gezecekler

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) İzmir Şube Başkanı Mehmet Ceylan, üyelerinin yurtdışı tecrübelerini önemsediklerini, bu amaçla 2013 yılında 80 ülkeyi ziyaret etmeyi hedeflediklerini söyledi

Giriş Tarihi: 18.1.2013
Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği İzmir Şube Başkanı Mehmet Ceylan, üyelerinin yurtdışı deneyimlerini artırmak amacıyla bu yıl 80 ülkeyi ziyaret edeceklerini söyledi. TÜMSİAD'ın yerel ve evrensel değerlere sahip, bütün insanlığa hizmet eden, dürüst ve girişimci iş adamları kuşağı oluşturmak amacıyla 2005 yılında İstanbul'da kurulduğunu anlatan Ceylan, derneğin ilk şubesinin 2006 yılında İzmir'de açıldığını anımsattı. Bugün şube sayısının 50'yi aştığını ve İzmir Şubesi olarak 310 üyelerinin bulunduğunu belirten Ceylan, "İzmir'de ilk şubemiz açıldığında iş adamlarının sivil toplum kuruluşlarına ve etkinliklerine katılım noktasında çalışmalar yaptık. Üyelerimizi ziyaret ettik bizzat kendilerinin etkinliklere katılması ve ihtiyaçları ile beklentilerinin ölçülmesi için analizler yapmaya başladık. Yurtdışında da şubeler açarak üyelerimizin sayısını artırdık. TÜMSİAD olarak bizim sürekli etkinliklerimiz faaliyetlerimiz oluyor. Ama bundan sonraki süreçte üyelerimizin bu etkinliklerinin medyada daha çok görülmesini arzu ediyoruz" dedi.

ETKİNLİKTE İLK SIRADA

TÜMSİAD'ın Avrupa Birliği KOBİ haftasında dünyada 37 ülke arasında en çok etkinlik düzenleyen sivil toplum kuruluşu olarak seçildiğini hatırlatan Ceylan, "Bizler özellikle üyelerimizin ihtiyaç ve beklentilerini ölçmeye çalışıyoruz. Üyelerimizin her türlü sıkıntısı komisyonlarımız tarafından incelenip onlara faydalı olabilecek çalışmaklar yapıyoruz. Üyelerimizin katkısının sağlanması noktasında da arkadaşlarımıza önerilerimiz oluyor" diye konuştu. Dernek olarak üyelerinin yurt dışı tecrübelerinin artmasını önemsediklerini dile getiren Ceylan, "Bu yıl dernek olarak 80 ülkeyi ziyaret etmeyi düşünüyoruz. İhracat, dış ticaret, yatırım, hibe gibi konularda üyelerimizi eğitimle destekliyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünyayı gezecekler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN