Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni yaşam tarzı Asma Bahçeler'de

Giriş Tarihi: 30.1.2013
Tanyer İnşaat'ın, dağ ve deniz manzarasına sahip ve dünyanın 7 harikasından biri olan Babil'in Asma Bahçeleri'nden esinlenerek Narlıdere'de tasarladığı Asma Bahçeler projesi hız kazandı. 18 bin metrekare alan üzerinde 92 evden oluşan Asma Bahçeler projesinde, konutlar 2015 yılında sahiplerine kavuşacak. Örnek daire ise birkaç ay içinde gezilebilecek. Projenin gerek mimari yapısı gerekse doğayla iç içe konumuyla İzmir'de benzerine rastlanılmasının zor olduğunu belirten Tanyer İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Münir Tanyer, evlerin hem kent merkezinin tüm olanaklarını hem de doğanın güzelliklerini bir arada sunacağını; adeta kent merkezinde yazlık keyfi yaşatacağını ifade etti.

"HIZLA İLERLİYOR"
Tanyer, "Bir yamaç üzerine inşa edilen ve bahçeli evlerden oluşan proje bir evin terasının diğerinin bahçesi olması mantığıyla aşağı doğru inecek. Tüm evlerin önü açık olacak; ev sahipleri eşsiz dağ ve deniz manzarasıyla iç içe yaşayacak. Projenin tanıtımı için inşa ettiğimiz satış ofisi de farklı mimarisiyle İstanbul'da düzenlenen bir yarışmada aday oldu. Örnek dairemizin inşaatını da hızla tamamlıyoruz" dedi. Sadece konut değil bir yaşam şekli inşa ettiklerini söyleyen Münir Tanyer, hazırladıkları projelerde gelişen teknolojinin getirdiği bütün avantajları kullandıklarını söyledi.

SOSYAL YAŞAM ALANLARı

Sayı olarak çok konut üretmektense nitelik olarak yüksek kaliteye sahip ve insanlara çağdaş bir yaşamın anahtarını sunan evler yaptıklarını söyleyen Tanyer, "Günümüzde komşuluk ilişkilerinde de azalma var. Bunun için çocuk ve ailelerin beraber hoşça vakit geçirebilecekleri yeşil bir peyzaj içindeki spor alanları, yüzme havuzu, yürüyüş yolları gibi sosyal yaşam alanlarıyla da çeşitli olanaklar sunuyoruz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni yaşam tarzı Asma Bahçeler'de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN