Bu durakta duran yok

Halide Edip Adıvar Caddesi üzerine ESHOT tarafından 7 ay önce konan iki otobüs durağı otopark olarak kullanılıyor. 50 metre ilerideki duraktan birçok semtin otobüsü yolcu alıyor. Vatandaşlar balık istifi şeklinde yağmurda çamurda araç bekliyor

Giriş Tarihi: 21.2.2013
İzmir'in trafik yoğunluğu en fazla olduğu caddelerinden biri olan Halide Edip Adıvar Caddesi üzerine Büyükşehir Belediyesi tarafından 7 ay önce konulan iki otobüs durağı aradan aylar geçmesine rağmen ESHOT tarafından bir türlü kullanıma açılmadı. Her gün yüzlerce belediye otobüsünün yolcu indirip bindirdiği yolda iki durak boş dururken, sadece 50 metre uzaktaki bir başka durakta ise yüzlerce kişi otobüse binebilmek için yoğun çaba sarf ediyor. Vatandaşlar aylar önce kurulan iki durağın neden hala faaliyete açılmadığını merak ederken ESHOT'un durumu biran önce çözmelerini istiyor. Karabağlar ile Konak ilçe sınırı arasında kalan cadde üzerinden Uzundere, Bozyaka, Cennetçeşme, Gaziemir, Karabağlar ve Buca yönüne giden otobüsler geçiyor. Trafiğin yoğun olduğu caddedeki tek duraktan her gün binlerce kişi otobüse biniyor. Bu yüzden günün her saati tıklım tıklım dolu olan durakta otobüs bekleyen vatandaşlar özellikle havaların yağışlı olduğu günlerde büyük sıkıntı yaşıyor. 7 ay önce ESHOT tarafından cadde üzerine iki yeni durak kurulduğunu ancak durakların bir türlü faaliyete geçirilmediğini belirten çevre sakinlerinden Fikret Oktay, "Dört yıldır burada yaşıyorum. Otobüse her binişimde mutlaka sorun oluyor Durak her gün dolu. Yağmurda insanlar durağa sığmadığı için ıslanıyor. Yazın iki durak yapıldı. Buna çok sevindik. Kalabalığı bölecekler, insanlar daha rahat bekleyecek dedik. Ama aylardır bu iki durak boş bekliyor. Hala faaliyete geçmedi" dedi.

BİRAN ÖNCE AÇILSIN

ESHOT yetkililerinin neden hala iki durağı faaliyete geçirmediğini soran Oktay, "Buradan Buca'ya, Gaziemir'e, Karabağlar'a, Uzundere'ye, Bozyaka'ya giden otobüsler geçiyor. Her gün duraklarda kuyruklar oluşuyor. Yeni duraklar faaliyete geçse bu sorunlar olmayacak. Bu duraklar kalabalığı bölsün diye yapılmadı mı? Yoksa boş dursunlar diye mi yapıldı? Bu kadar çok otobüsün bir tek durakta durması ne kadar doğru? Oysa bu iki durak da hizmete girse otobüsler bölünecek. Böylece durakta yığılmalar olmayacak. Bu durakların biran önce faaliyete geçirilmesini talep ediyoruz" dedi. ESHOT yetkilileri ise durakta yalnızca 708 Menderes- Üçyol ve 157 Peker Mahallesi- Basmane otobüslerinin duracağını belirttiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu durakta duran yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN