Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kruvaziyerde işbirliği

İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş, "Türk ve Yunan kruvaziyer platformları Kuzey Ege'de kümelenme çalışması yapması için ortak karar aldı. Sırada vize var" dedi

Giriş Tarihi: 6.3.2013
Yunanistan'ın Volos Kenti'nde düzenlenen "Doğu Akdeniz'de Kruvaziyer Turizmi ve Geleceği" toplantısında Türk ve Yunan limanlarının yöneticilerin, oda başkanları bir araya geldi. İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Kruvaziyer Platformu Yürütme Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, "Türkiye Kruvaziyer Platformu ile Yunanistan Kruvaziyer Platformu'nun Kuzey Ege'de Kruvaziyer adı altında kümelenme çalışması yapması için ortak karar alındı" dedi. Demirtaş, Türkiye'den Yunanistan'a yapılan ziyaretlerin önündeki vize engelinin kalkması için de Türk ve Yunan turizmcileri ile odaların birlikte hareket edeceğini söyledi.

VİZE SORUNU ÇÖZÜLMELİ
İTO, Türkiye Kruvaziyer Platformu, Yunanistan Volos Ticaret Odası ve Yunan Adaları Gelişim Grubu Başkanlığı tarafından, Yunan Seyahat Acenteleri Birliği'nin (HATTA) desteğiyle düzenlenen "Doğu Akdeniz'de Kruvaziyer Turizmi ve Geleceği 1. Toplantısı", Yunanistan'ın Volos (Magnesia) Kenti'nde düzenlendi. Türkiye heyeti, yoğun temaslarda bulunurken, Yunan adaları ve Kuzey Ege'de bulunan ticaret odaları ile limanlardan da yoğun katılım olduğu görüldü. Midilli, Selanik, Kavala ve Volos limanlarını da kapsayacak şekilde Kuzey Ege kruvaziyer çalışmalarının altını çizen Demirtaş, İzmir Ticaret Odası ve Türkiye Kruvaziyer Platformu olarak Kuzey Ege için hazırladıkları İzmir, Kuşadası, Pire, Volos, Selanik, Dedeağaç, Çanakkale, Midilli, Çeşme, Bodrum, Fethiye ve Marmaris'i kapsayan rotaları sundu. Demirtaş, "Bu rotalar hayata geçerse iki taraf da, hem siz hem biz kazanırız. Aramızda hala büyük bir sorun var. O da vize sorunu. Vize sorunu tam çözülmeden bu rotalar da tam bir sonuca ulaşamaz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kruvaziyerde işbirliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN