Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Her yerde kadın coşkusu

Giriş Tarihi: 9.3.2013
Dünya Kadınlar Günü nedeniyle İzmir'de çok sayıda etkinlik düzenlendi. Kutlamaların merkezinde Cumhuriyet Meydanı'ndaki etkinlikler vardı. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 5 günlük bir festival programıyla kutlanan Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri dün de coşkuyla sürdü. Cumhuriyet Meydanı'nda binlerce kadının katılımıyla düzenlenen etkinliğe, Başkan Aziz Kocaoğlu da katıldı. Törende ayrıca, İzmir Milletvekilleri Alaattin Yüksel, Musa Çam ve Mustafa Moroğlu, ilçe belediye başkanları, İzmir Kent Konseyi Kadın Meclisi, İzmir Kadın Kuruluşları Birliği ve çeşitli kadın kuruluşlarına üye kadınlar yer aldı. Konuşmaların ardından İzmirli kadınlar, Cumhuriyet Meydanı'ndan söyleşi ve konser etkinliklerinin yapılacağı Kültürpark Atlas Pavyon'a kadar Büyükşehir Belediyesi Bandosu eşliğinde yürüdü. Yürüyüş yapan kadınlara, sokaktaki vatandaşlar da alkışlarla destek verdi.

KARŞIYAKA'DA RENKLİ GÜN
Karşıyakalı kadınlar 8 Mart Parkı'nda buluştu. Bostanlı Kadın Danışma Merkezi'nin gönüllü kadınların Harmandalı gösterisiyle renklenen etkinliğe Başkan Cevat Durak eşi Birsen Durak da katıldı. Kordelya Grubu da şarkılarıyla etkinliğe renk kattı. Bornova Belediyesi de düzenlediği etkinlikte 'İkinci Cihan' isimli albümüyle büyük ilgi toplayan sanatçı Birsen Tezer'i konuk etti. Tezer albümlerinden seslendirdiği şarkılarla büyük ilgi gördü. İzmir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri tarafından koruma altına alınan kadınlara polisler karanfil dağıttı. Buca'da üç yıldır polis koruması altında yaşayan Elif Türkkahraman da karanfil alanlardan biriydi. Talihsiz kadın, 3 yıl önce boşandığı eşinden şiddet ve tehdit gördüğü gerekçesiyle polise başvurduğunu ve koruma altına alındıktan sonra huzurlu bir şekilde yaşamını sürdürdüğünü söyledi. Eski eşinin koruma altına alındıktan sonra yakınına yaklaşamadığını belirterek polislere teşekkür etti.

PANELE YOĞUN İLGİ

Engelli Genç ve Kadınları Destekleme Ve Eğitim Derneği 'Kadınım, Engelliyim Ama İnsanım' paneli düzenledi. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarının destek verdiği panel Dr. Selahattin Akçiçek Eşrefpaşa Kültür ve Sanat Merkezi'nde yapıldı. İzmirli kadınların panele yoğun ilgi gösterdiği görüldü. Kendisi veya bir yakını engelli olan kadınların yasal ve sosyal hakları, emeklilik sosyal güvenlilik, mesleki eğitim, istihdam, sosyolojik ve psikolojik konular ele alındı. İzmir Fitness Zumba grubu dans gösterileriyle kadınlara eğlenceli dakikalar yaşattı. Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, kadın personeline çeşitli hediyeler verdi; öneri, istek ve şikayetlerini dinledi. Başkan Şenol, Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde yeni kurulan Renkli Kadınlar Kulübü'ne herkesin üye olmasını istedi.

MENDERES'TE ÖRNEK KUTLAMA
AK Parti İzmir Menderes İlçe Kadın Kolları bakıma muhtaç kadınlara şefkat ellerini uzattı; yalnız yaşayan, kişisel ihtiyaçlarını yardımsız gideremeyen kadınların bakımını, kurduğu gönüllü bir ekip ile tepeden tırnağa yaptı. Engelli ve yaşlılara sahip çıkan Hükümetin çok güzel çalışmaları olduğunu belirten İlçe Kadın Kolları Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Zerrin Ak, partili bayanlara ve gönüllü çalışan bayan kuaförlere etkinliğe verdikleri destek için teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Her yerde kadın coşkusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN