Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tartan: Adaylık tartışması yanlış

Giriş Tarihi: 22.3.2013

Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, "Sayın Kocaoğlu 397 yıl gibi ağır bir cezayla yargılanırken adaylık tartışması yaratmayı doğru, etik ve gerçekçi bulmuyorum"dedi

Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle bir araya gelerek Konak Belediyesi'nin çalışmalarını değerlendirdi. Bünyesinde STK birimi kuran ilk yerel yönetim olarak öncü olan Konak Belediyesi'nin, dört yıl boyunca STK temsilcileriyle omuz omuza yürüttüğü çalışmaları anlattı. Toplantıya Devlet eski Bakanı Işılay Saygın, CHP PM üyesi Nazik Işık, İzmir eski milletvekilleri Güler Arslan ve Muharrem Toprak, Kadın Kuruluşları Birliği Başkanı Emel Denizaslanı, Türkiye Soroptimist Kulüpleri Başkanı Mine Kavala, Kadın Hakları Koruma Derneği Başkanı Engin Demir, Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Geza Dologh, İzmir Ticaret Odası Başkanvekili Akın Kıvanç, ESİAD Başkanı Bülent Akgerman, Balkan Dernekleri Federasyon Başkanı Vahap Savaşan, Kordon İşadamları Derneği Başkanı Ömür Şanlı, Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği Başkanı İlyas Gönen, modacı Zuhal Yorgancıoğlu, kadın, hemşehri, alevi ve Balkan dernekleri, TMMOB'ye bağlı meslek ve ticaret odaları, esnaf odaları ve eski belediye başkanları katıldı.

BÜTÜN KAYGISI HİZMET
Toplantıda sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin sorularını yanıtlayan Tartan, Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı konusunda gelen soru üzerine, devam eden yargı sürecini hatırlattı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun haksızlıkla karşı karşıya bırakıldığını söyleyen Başkan Tartan, adaylık tartışması yaratmayı etik bulmadığını belirterek şöyle konuştu: "Son bir yıldır demokratik yaşam adına hepimizi rahatsız eden bir süreç yaşıyoruz. Bu kente hizmet etmiş, kente hizmet etmekten başka bir kaygısı olmayan bir belediye başkanının 397 yıl gibi bir cezayla yargılanmasını içime sindiremiyorum. Yapılan anketlerde toplumun tercih ettiği üç isim var; Aziz Kocaoğlu, Binali Yıldırım ve Hakan Tartan. Ancak ben böyle bir yargı süreci devam ederken ve bu kente hizmet etme peşinde olan bir insan böyle bir haksızlıkla karşı karşıya kalmışken, adaylık tartışması yaratmayı doğru, etik ve gerçekçi bulmuyorum. Görevimi heyecan ve mutlulukla yerine getiriyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tartan: Adaylık tartışması yanlış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN