Geceyi şiirin ışığı aydınlattı

Giriş Tarihi: 23.3.2013

Türkiye'nin ve dünyanın ünlü şairleri Bornova'daki etkinlikte buluştu. Kenan Işık okuduğu şiirlerle, katılımcılara keyifli ve duygulu anlar yaşattı

Bornova Belediyesi'nin bu yıl ilk kez düzenlediği 'Uluslararası Bornova Şiir Günleri' büyük bir coşkuyla başladı. Etkinliğin ilk gününde, Ahmet Oktay'ın şiirleri her yönüyle ele alındı. Şairler İsmail Mert Başat, Bahadır Gülmez, Mustafa Şerif Onaran, Ali Cengizkan, İlker Özdemir ve Demir Özlü, usta şair Oktay'ın şiirini çeşitli yönlerden ele aldı, görüşlerini katılımcılarla paylaştı. Daha sonra gösterilen Ahmet Oktay belgeseli ilgi ile izlendi.

YARALARI AŞKTAN OLUNCA
Ünlü tiyatrocu Kenan Işık'ın 'Yaralarım Aşktandır' başlıklı sunumu ve şşir hakkındaki yorumları salondakilere duygusal ve keyifli anlar yaşattı. İzleyicilerle samimi bir sohbet de eden usta sunucu Işık; Bedri Rahmi Eyüboğlu, Karacaoğlan, Nazım Hikmet, Şeyh Galip, Refik Durbaş, Ülkü Tamer, William Shakespeare gibi pek çok şairin şiirlerini okudu. Şiirin olmadığı bir yaşamın çok gri ve renksiz olduğunu söyleyen Işık, Bornovalılarla bu şiir etkinliğinde buluştuğu için duyduğu mutluluğu dile getirdi.

BAŞKAN SINDIR: ONURLANDIK
Şairlerle şiir tutkunlarını buluşturmanın onurunu yaşadıklarını söyleyen Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, "Adonis ve Ahmet Oktay bütün dünyanın tanıdığı bildiği şairler olarak bizi onurlandırdı. Edebiyata ve şiire gönül vermiş şairlerimizle bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bütün şairlerimizin yaşama ve insanlığın geleceğine dair söyledikleri her söz çok anlamlı" dedi. Şiir şöleni bugün ve yarın; Bornova Belediyesi Uğr Mumcu Kültür Merkezi'nde ülkemizin ünlü şairleri, sanat insanlarının katılacağı çeşitli etkinliklerle devam edecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Geceyi şiirin ışığı aydınlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN