Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Petkim Akademi öğrenci bekliyor

Sanayi kuruluşlarının eğitim taleplerini karşılamak üzere kurulan Petkim Akademi bünyesinde 3 okul ve 67 program bulunuyor

Giriş Tarihi: 21.4.2013
Petrokimya sektörünün ilk ve tek yerli üreticisi Petkim, 48 yıllık deneyim ve birikimini sanayi kuruluşlarının, sektörün ve müşterilerinin hizmetine sunmak amacıyla Petkim Akademi projesini hayata geçirdi. Bünyesinde Teknik Eğitim Okulu, Kişisel Gelişim Okulu ve Eğitim Teknolojileri Okulu ile bu okullar bünyesinde 67 programla eğitim verecek Petkim Akademi, sanayicilerin ihtiyaç duyduğu iyi yetişmiş işgücü talebinin karşılanmasında çok önemli rol oynayacak. Sanayi kuruluşlarının formen-teknisyen, mühendis, yönetici gibi teknik ve yönetsel pozisyonlarının eğitim ve gelişim taleplerinin karşılanacağı Petkim Akademi ile şirketlerin kariyer yönetimi sistemine güçlü bir destek verilecek. Projeyle çok sayıda eğitim ve gelişim ürünü çalışanlara, müşterilere ve sanayi kuruluşlarına kazandırılacak. Petkim'in üniversitelere ve meslek yüksekokullarına sosyal sorumluluk kapsamında yarattığı staj imkânları da Petkim Akademi tarafından yönetilecek. Akademiden mezun olan öğrenciler, alacakları mezuniyet sertifikası ile, çalıştıkları sektörlerde çok daha kolay iş bulma şansı yakalayacak. Petkim Akademi bünyesindeki okul ve programların ayrıntılarına ise www.petkim.com.tr web sayfasından ulaşılabiliyor.

İŞ ORTAMINDA ÖĞRENME
Petkim Genel Müdürü Sadettin Korkut, teknolojinin hızla geliştiği yoğun rekabet ortamında, insan kaynağına yapılan yatırımın büyük önem taşıdığına dikkat çekerek, çalışanların iş ortamında öğrenme ve gelişim olanaklarıyla desteklenmesinin kurumsal başarıyı artıran en önemli faktör olduğunu vurguladı. Korkut, günümüzde birçok şirketin, kurumsal vizyonu doğrultusunda yetiştirdiği iç eğitimcileri ile çalışanlarının ve paydaşlarının ihtiyaçlarına uygun eğitimleri belirlemeye ve uygulamaya yönelik yapılanmaları oluşturduğunu hatırlattı. Petkim'in de bu küresel eğilimi referans alarak Petkim Akademi projesini hayata geçirdiğini kaydeden Korkut, şöyle devam etti: "Petkim Akademi okullarında görev alacak deneyimli ve yetkin eğitimciler etkin sunum hazırlama ve eğitim programları oluşturma konularında 'Eğiticilerin Eğitimi' programlarına katılarak sertifikalandırılmaktadırlar. Bu iç eğitimciler ve dış kurumlarla yapılan eğitim işbirlikleri ile sanayi kuruluşlarının yönetimine, pazar stratejilerine, teknik-kaliteüretim- bakım yapılanmalarına uygun eğitimleri verebileceğiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Petkim Akademi öğrenci bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN