Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Günay'dan sit ve 2B müjdesi

Kültür ve Turizm eski Bakanı Ertuğrul Günay, Bornova'da sit nedeniyle gayrimenkul satamayan vatadaşlara müjde verdi, "Pazartesi günü yeniden düzenleme yapılacak"dedi

Giriş Tarihi: 19.5.2013
AK Parti Bornova İlçe Başkanlığı'nın düzenlediği toplantıda konuşan Kültür ve Turizm eski Bakanı Ertuğrul Günay, Bornova'da SİT nedeniyle gayrimenkul satışı yapılamaması ve 2B arazilerindeki rayiç bedellerin yüksek olması nedeniyle sıkıntı yaşayan vatandaşlara müjde verdi. Günay, "Geçmiş yıllarda SİT bölgeleri geniş ve dereceleri yüksek tutulmuş. Vatandaşın inşaat yapma, tapu alması kısıtlanmış. Bunu takip ettik. Pazartesi günü SİT dereceleri yeniden düzenlenecek. Bu dereceler düşürülecek ve siz de mülklerinizden yararlanma imkanına kavuşacaksınız. Rayiç bedellerin yeniden düzenlenmesi için çalışmalar ise devam ediyor" dedi. Kültür ve Turizm eski Bakanı Ertuğrul Günay, AK Parti Bornova İlçe Teşkilatı tarafından Kaşıbeyaz Restoran'da düzenlediği toplantıya katıldı. Toplantıda AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay, AK Parti İzmir Milletvekili Nesrin Ulema, AK Parti Bornova İlçe Başkanı Hüseyin Özkan, il genel ve belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, muhtarlar hazır bulundu.

"AKILLARINA ŞAŞARIM"
Günay, kürsüye çıkmadan önce yanına gelen birinin 19 Mayıs'ta Ankara'da Sağlık Bakanlığı'nın tabelalarından T.C. ibaresinin kaldırılmasına tepki olarak bir miting düzenleneceğini söylediğini belirterek şunları söyledi: "Böyle bir şey olabilir mi? Böyle bir şeyi yapmaya kalkanın aklına şaşarım. T.C'nin kaldırılmasını düşünenin aklına şaşarım. T.C'nin kaldırılmasını ciddiye alıp da konuşanın da aklına şaşarım. Burası Türkiye Cumhuriyeti. Burası Atatürk'ün Cumhuriyeti'dir. Burasının adı edebiyen ve tarihinin sonuna kadar Türkiye Cumhuriyeti olarak kalacaktır. Bir bakanlık logo düzenlemesi yapmış. Bu bir afiş, logo düzenlemesi. Bu devletin Anayasası'nda, aklında şuurunda, imanında Türkiye Cumhuriyeti var. Kim aklının köşesinden Türkiye Cumhuriyeti ile ilgili bir düşmanlık geçiriyorsa Allah onu kahretsin. Bunu ciddiye alıp da bir tartışma varmış gibi milletin içine bir nifak olarak sokan varsa Allah da onları ıslah etsin. Biz bütünlük peşindeyiz. Elbette farklı düşünceler olacak. Burası demokrasi cumhuriyeti. Bulgaristan, Suriye'de olduğu gibi adı Cumhuriyet içi diktatörlük değil. Sen beni ben de seni eleştireceğim. Ama yalan üreterek, bu milletin içine ayrımcılık sokarak siyaset yapmayacaksınız. O zaman bu vatana yazık etmiş olursunuz. Bu vatana yazık etmeye çalışanı da biz hak ettiği bir şekilde milletin önünde defterini dürer hesabını eline veririz. Biz Türkiye Cumhuriyeti'nin onurunu, niteliğini yukarı çıkarmaya çalışıyoruz."

"BENİM İZMİRİM VAR"
Hizmet lafla olmaz" diyen Bakan Günay, İzmir'e bundan sonra daha sık geleceğini belirterek, şunları söyledi: "Bakan olunca "Bismillah" diye başladım, giderken de 'Allah'a şükür olsun. Elhamdülillah' dedim, ayrıldım. Şimdi biraz evim, parlamentom ve İzmir'im var. Bundan sonra İzmir'e daha çok geleceğim. Şimdi İzmir milletvekili olarak, sadece benim bakanlığımla ilgili değil tüm bakanlıklarla ilgili konularla ilgilenmem fırsatı bulacağım. Bornova'da yarım kalan kültür merkezi benim için hüzündür. Görev süresince 30 kültür merkezi bitirdim. Bornova kültür merkezi abartılı. 23 milyon harcamışız. Sadece kaba projesi bitti. Ben 15 milyona mücevher gibi merkezler yaptım. Bunlar 90'lı yılların projeleri. Halk için değil müteahhitlerin kazanması için yapılan projeler. Biz bu dönem ikinci ihalesini yapacağız"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Günay'dan sit ve 2B müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN