Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmir 'Efe'sini kaybetti

Giriş Tarihi: 12.6.2013

İzmir Doğal Yaşam Parkı ailesinin "en kıdemli" üyesi, 23 yıldır İzmirliler'in gözbebeği olan zürafa Efe, hayatını kaybetti

İzmir, 2007 yılında hayatını kaybeden fil "Pak Bahadır"dan sonra diğer bir simge hayvanını daha, Zürafa Efe'yi de kaybetti. Doğal Yaşam Parkı ziyaretçilerinin ilgi odağı olan Efe, yaşlılığa bağlı böbrek yetmezliği nedeniyle yaşamını yitirdi. 18 Haziran 1989 yılında Ankara Atatürk Orman Çiftliği'nde dünyaya gelen Efe, 1990 yılında İzmir Hayvanat Bahçesi'ne getirilmişti. 2008 yılında, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kente kazandırdığı Doğal Yaşam Parkı'na nakledilen Efe, heybetli endamına rağmen sevimli tavırlarıyla parkı ziyaret edenlerin ilgi odağı olmuştu. Efe'nin 21 yıl süren yalnızlığı, G. Afrika'dan getirilen dişi zürafa Zarife ile son bulmuştu.

18 HAZİRAN'DA 25 YAŞINDA OLACAKTI

Efe'nin ölümüyle derin üzüntü yaşayan Doğal Yaşam Parkı yetkilileri, zürafaların yaşam sürelerinin 20-25 yıla kadar çıkabildiğini belirterek, "Efe çok iyi bakıldığı için 24 yıl yaşadı. 18 Haziran'da yeni yaşını kutlamaya hazırlanıyorduk. Ancak yaşlılığa bağlı böbrek yetmezliği rahatsızlığı nedeniyle Efe'mizi kaybettik. Çok üzüntülüyüz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir 'Efe'sini kaybetti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN