Geleceğin yöneticileri

Giriş Tarihi: 25.6.2013

Petkim ve İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü, MBA programı ile ilk meyvelerini verdi. 29 öğrenci diplomalarını aldı

Petkim Kültür Merkezi'nde düzenlenen törende, 29 Petkim çalışanı diplomalarını alırken, aileleri ile birlikte büyük sevinç yaşadı. 25'i beyaz yakalı, 4'ü mavi yakalı olmak üzere toplam 29 fakülte mezunu çalışanın yer aldığı MBA programı, 3 yarıyıl ve 504 saatlik eğitim sürecini kapsadı. Ödül töreninde konuşan Petkim Genel Müdürü Sadettin Korkut, İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü ile Petkim arasındaki işbirliğinin ilk meyvelerini topladıklarını belirtti.

YENİ DÖNEM EYLÜL AYINDA

Petkim Akademi bünyesinde gerçekleşen MBA programı ile geleceğin yöneticilerini yetiştirdiklerini söyleyen Korkut, "Petkim Akademi bünyesinde açılan MBA programının, Türk ekonomisinin en önemli sorunları arasında yer alan üniversite-sanayi işbirliğinin en özgün örneklerinden birini oluşturduk. MBA programımız 2013 yılı güz döneminde de devam edecek. Derslerimiz 20 Eylül 2013 tarihinde başlayacak. Bu program, çalışanlarımızın çeşitli düzeylerdeki geniş kapsamlı sorunlarla başa çıkabilmek için gerekli olan analiz yeteneği ve bilgi birikimiyle donatılarak kariyerlerini desteklemeyi hedefliyor " dedi. İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Recep Pekdemir de, Petkim ile yapılan ortak projenin kendi binaları dışında yapılan ilk mezuniyet törenleri olduğunu hatırlattı.

"KÖPRÜ OLUŞTURDUK"
MBA programının diğer devlet üniversitelerine de örnek oluşturacağını vurgulayan Pekdemir, "Üniversite ile iş hayatı arasında çok önemli bir köprü oluşturduk. Türkiye'de çağdaş anlamda işletmeci ve yönetici yetiştiren ilk eğitim kurumu olmanın yanında, işletmecilik alanında ilk kez lisansüstü eğitimini başlatan kuruluş olduklarını vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Geleceğin yöneticileri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN