Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Buca'da yerel seçimi AK Parti kazanacak"

Giriş Tarihi: 13.7.2013

CHP'li belediye yönetimin halinin ortada olduğunu belirten Mustafa Arslan, "Genel seçimde aldığı oyu koruması mümkün değil. Yerel seçimi kazanacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

AK Parti Buca Grup Başkanvekili Mustafa Arslan, iddialı konuştu. Yerel seçimde CHP'nin genel seçimde aldığı oyu bile alması mümkün görünmediğini belirten Arslan, "Buca'da CHP'yi yüzde 3 önde gösteren bir anketi manidar buluyorum. Buca'da yerel seçimi AK Parti kazanacak. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Partisine gönül vermiş, AK Parti kültürünü almış vizyon sahibi her adayla biz bu seçimi alırız" dedi.

* Bir araştırma şirketine göre İzmir'deki 30 ilçede yaptığı ankete göre AK Parti'nin metropol ilçelerde CHP'ye en çok yaklaştığı ilçe Buca. Bunu neye bağlıyorsunuz?
Bana göre bu araştırma partilerin oy oranlarını, mevcut durumlarını belirlemekten çok, bir yönlendirme anketi. Buca'da AK Parti son genel seçimde CHP'den yüzde 10 daha fazla oy alarak birinci parti oldu. Buca'daki belediye yönetimin hali ortada. Buca'da CHP'yi yüzde 3 önde gösteren bir ankette, belirli yerlere mesaj verilmek isteniyor. "CHP'nin küçük farkla gerisindesiniz, şu aday olursa bu fark kapanır" deniliyor. Buca'da yerel seçimi AK Parti kazanacak. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

* Peki, kent genelinde nasıl bir tablo bekliyorsunuz?
İzmir genelinde 2009 yerel seçimlerinden farklı bir sonuç bekliyorum. CHP için İzmir çantada keklik değil. Başarısız, hizmet götürmeyen belediye yönetimleri sergilediler. CHP belediyeciliği sınıfta kaldı. Hizmet yarışına girseler Büyükşehir'i ve çoğu ilçe belediye başkanlığını kaybedecekler.

* CHP'li Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı'yı en sert eleştirenlerin başında geliyorsunuz. Buca'da ters giden, yanlış olan ne? Peki, sizin önerileriniz neler?
Buca'da öncelikle belediyecilik hizmeti yapılmadı. Açıkçası ben hizmet yapma niyeti de göremedim. Belediye iyi yönetilmiyor. Kaynaklar yerinde ve verimli kullanılmıyor. Aksine çarçur ediliyor. Başkan grubuna hakim olamadı. Geride kalan dört yıl parti içi kavgalarla heba edildi. Buca, bu başarısız belediye yönetimini ve başkanını hak etmiyor. Eleştiriyorum çünkü, yaşananları en iyi ben biliyorum. Kaynakların nasıl heba edildiğini, yaşanan usulsüzlükleri en iyi ben biliyorum. Anlatmaya başlasam burada ne yerimiz, ne de zamanımız yeter.

* Buca'da adınız yoğun bir şekilde belediye başkan adaylığı için geçiyor. Ne diyorsunuz?
Henüz adaylık konusunda bir tasarrufta bulunmadım. Ama 'Fikriniz ne?' diye sorarsanız düşüncem şu: Buca için üstümüze düşeni yaparım. Şunu da söyleyeyim, adaylık için hiçbir arkadaşımla çekişme içine girmem. Kim daha iyi yönetecekse onun yanında yer alırım.

* Son sözleriniz neler?
Buca hem yüzölçümü hem de nüfusu itibariyle büyük bir yer. Sosyal alanların azlığı, doğru dürüst bir meydanı olmaması, yeşil alanların yetersizliği, imar ve çarpık yapılaşma gibi çok ciddi sorunları var. Büyük düşünen, vizyon sahibi, ilçeye hak ettiği hizmeti verecek, AK belediyeciliğin Buca'ya geleceğine inanıyorum. İşte o zaman Buca, gerçek hizmetle tanışacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Buca'da yerel seçimi AK Parti kazanacak"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN