Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Silah getir, kitap götür

Bireysel silahlanmanın ve maganda kurşunuyla hayatını kaybeden ya da sakat kalan vatandaşların sayısının artması üzerine TÜGİAD İzmir'de örnek bir proje başlatıyor

Giriş Tarihi: 13.7.2013
TÜGİAD, "Çiçeklerimiz solmasın Umutlarımız Ölmesin" isimli proje ile ailesinin ya da bir yakınının hediye ettiği oyuncak silahı, Türkiye'nin en büyük oyuncak mağaza zinciri olan Hayal Dünyası'na götüren çocuklara, oyuncak silah karşılığında kitap ya da top veriyor. Kampanya, 15 Temmuz'dan itibaren tüm Türkiye'deki 54 Hayal Dünyası mağazasında geçerli olacak. Projenin çıkış kaynağı ise, geçen yıl parkta arkadaşlarıyla oynarken nereden geldiği belli olmayan bir maganda kurşunuyla hayatını kaybeden 6 yaşındaki Umut Ceylan ve yılbaşı gecesi havai fişek gösterilerini izlerken başına isabet eden kurşun yüzünden hayatını kaybeden 11 yaşındaki Arif Dallı oldular.

KAĞIT-KALEM OLSUN
"Oyuncak silahı getir, kitabını götür" sloganı ile yola çıkacak proje ile bireysel silahlanmanın önüne ağaç yaşken eğilir mantığı ile geçmeyi hedeflediklerini söyleyen TÜGİAD Ege Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Musa Turan şöyle konuştu: "Artık Umut ve Arif gibi küçücük çocuklarımızın maganda kurşunu ile ölmesini istemiyoruz. Hepimiz sokakta büyüdük, çocuklarımızı da sokaklarda, parklarda, bahçelerde rahatça büyütmek istiyoruz. Onun için bu projeyi başlatıyoruz. Çocuklarımızın elinde silah olsun istemiyoruz onun yerine kağıt kalem olsun ve bilinçlensinler. Anne ve babaların da bilinçlenmesini istiyoruz. Oyuncak silahlarını kitapla değiştirmek isteyen çocuklarımızı ve ailelerini Hayal Dünyası mağazalarına bekliyoruz." Kampanyaya katılmak isteyen çocuklar ve aileleri 15 Temmuz'dan itibaren İzmir Palmiye AVM'deki ve tüm Türkiye'deki Hayal Dünyası mağazalarına giderek, oyuncak silahını verip, kitabını alabilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Silah getir, kitap götür
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN