Çeşme, geleceğinin peşinde

Otelciler Birliği, kendilerine gelen 2 bin 500'e yakın projeyi değerlendirerek 106'ya indirdi. En çok ilgi gören 20 proje yarın açıklanacak

Giriş Tarihi: 18.7.2013
Çeşme Otelciler Birliği'nce düzenlenen etkinlikte, ilçenin dünya markası olması için turizmin önemine dikkat çekildi. "Alaçatı ve Çeşme İçin Fikrim Var" kampanyasında, gelen 2 bin 500'e yakın proje ÇEŞTOB yönetim kurulu tarafından değerlendirilerek 106'ya indirildi. Kaya İzmir Termal & Convention Otel'de dün düzenlenen Danışma Kurulu'nda 106 proje incelendi. Danışma Kurulu üyeleri 106 projeden beğendikleri projeleri kapalı oy sistemi ile Danışma Kurulu'na iletti. En fazla ilgi gören 20 projeyi ÇEŞTOB Yönetim Kurulu yarın düzenleyeceği bir basın toplantısı ile kamuoyuna sunacak.

İLÇE İÇİN ÇALIŞIYORUZ
Çeşme'nin geleceği ile ilgili tartışmaların yapıldığı Danışma Kurulu'nda, ÇEŞTOB'un da bölge için hazırlamış olduğu projelerin sunumu yapıldı. Yıldızburnu'ndaki termal kaynağın turizme kazandırılması, Eşek Adası'nın turizme açılması, Eritrai Şarap Köyü ve Ildırı projeleri görücüye çıktı. ÇEŞTOB olarak 2 bin 500'e yakın fikirlerin kendisine ulaştığını ve titizlikle bu sayıyı 106 indirdiklerini söyleyen ÇEŞTOB Yönetim Kurulu Başkanı Veysi Öncel, "Danışma Kurulumuz seçilen 106 fikir üzerindn değerlendirme yapacak ve öne çıkan ilk 20 proje kurul tarafından belirlenecek. Buraya bürokratları bilerek çağırmadık. Çünkü bu projeleri konuşurken belediye başkanlarımız bize bu projelerin nasıl olmayacağı ile ilgili olarak 30 dakikaya yakın konuşacaklardı. Onlara bu projeleri anlatmayı ikinci adım olarak görüyoruz. Çeşme için çalışıyoruz. Dünya markası olmak istiyoruz. Bu konuda bizim, basının, sivil toplum kuruluşlarının görevi var. Herkes üzerine düşeni görevi yerine getirirse dünya markası olmamak için hiçbir sebep yok. Projelerde sıkıntılar olabilir, tartışarak doğru yolu bulabiliriz. Herkese son derece saygı duyuyoruz" diye konuştu.

"ILICA PLAJI'NA ELLEMEYİN"
Danışma Kurulu'nda söz alan alan Kemal Çolakoğlu, İzmir'deki birinci Kordon'u yıkan bir neslin evlatlarıyız diyerek, "Biz yıkmadan bir şey yapamıyoruz. Bugün 1 saatlik yolculuk ile gittiğimiz Yunan Adaları'nda hemen karakteristik mimariyi hissediyoruz. Ilıca Plajı'nı lütfen ellemeyin. Bırakın orası öyle kalsın. Eşek Adası, termal turizmi ve Çeşme'yi eğitim merkezi haline getirmek doğru bir projedir" dedi. Danışma Kurulu üyelerinin ortak kararı, Çeşme'nin termal turizmde söz sahibi olması ve turizm sezonunun uzatılması oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çeşme, geleceğinin peşinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN