Türkiye'nin en iyi haber sitesi

EGİAD'dan birlik beraberlik mesajı

Giriş Tarihi: 19.7.2013

İzmir'deki basın kuruluşlarının temsilcileriyle iftar yemeğinde buluşan EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Seda Kaya, "Devlerin bile gelişmeleri uzaktan seyrettiği bir ortamda, ateşi çıplak elle tutmaya kalkışmayı çok mantıklı bulmuyoruz"dedi

Ege Genç İşadamları Derneği (EGİAD) Yönetim Kurulu, İzmir'deki basın kuruluşlarının temsilcileriyle iftar yemeğinde bir araya geldi. EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Seda Kaya öncülüğünde Mövenpick Hotel Tiramisu Salonu'nda gerçekleşen yemeğe, gazete, televizyon, ajans ve dergilerde görev yapan basın mensupları katıldı. Yemek öncesi konuşma yapan Kaya, Ramazan Ayı'nda yardımlaşma, dayanışma, cömertlik, şefkat ve hoşgörünün ne kadar önemli olduğunun anlaşıldığını belirterek şöyle dedi:

"KABA KUVVET OLMAMALI"
"Bu mübarek ayın ülkemize huzur dolu günleri geri getirmesini, birlik ve beraberliğimizin güçlenerek devam etmesini özellikle diliyoruz. İslam dünyasının iki önemli ülkesi Türkiye ve Mısır, Ramazan'ı çok sıkıntılı bir ortamda karşıladı. Irak'ta, Suriye'de sular bir türlü durulmuyor. Bu süreçte, bölgenin güçlü bir devleti olmanın verdiği sorumlulukla çevremizde olup bitenlere kayıtsız kalmamız tabii ki beklenemezdi. Ancak, bütün olumlu gelişmelere rağmen hala yapısal ve kronik sorunları bünyesinde barındıran Türkiye ekonomisinin devam eden kırılganlık eğilimi dikkate alınarak maceralardan uzak kalmamız gerektiğini düşünüyoruz. Devlerin bile gelişmeleri uzaktan seyrettiği bir ortamda ateşi çıplak elle tutmaya kalkışmayı çok mantıklı bulmuyoruz." Son haftalarda ülkemizde yaşanan gerginliklerden de söz eden Kaya şunları ekledi:

"DEMOKRASİ KÖKLEŞMELİ"
"Hükümetimizin son dönemde halkın yükselen sesine kulak vermesini, farklı görüşlere ve hukuk çerçevesinde hakkını aramasına saygı gösterilmesini, ülkemizde demokrasinin gerçek anlamda kökleşmesi açısından gerekli görüyoruz. Ülkemizi kaba kuvvet ve kavga kültüründen uzaklaştırıp, aklın, bilimin, hoşgörünün ve hukukun yoluna sokmak için hep birlikte çalışmalıyız. Son dönemde gençliğe, vatandaşlara ve son olarak da görevlerini yapan basın mensuplarına yapılan haksız müdahaleleri üzüntü ile karşılıyoruz. Vatandaşın canına ve malına zarar verecek eylemlerin içinde olanları nasıl tasvip etmiyorsak aynı şekilde en doğal demokratik haklarını kullanarak tepkilerini barışçı yollarla dile getiren vatandaşlarımıza yapılan ağır müdahaleleri ve yaşanan can kayıplarını da kabul etmiyoruz. Bizi biz yapan, birlikte yaşamamızı güçlendiren; duygu, bilgi, tarihi birikim, kültür ve inançlar olmuştur."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
EGİAD'dan birlik beraberlik mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN