Altay'da kavga büyüyor

Siyah beyazlı kulüpte Konuşmaz-Hızlıok tartışmasına Levent Köstem'de katıldı. Köstem, Niyazi Konuşmaz yönetimini ağır dille suçladı, eleştirdi

Giriş Tarihi: 3.8.2013
Altay Başkanı Niyazi Konuşmaz'ın kendisini adına yaptığı açıklamalar ardından dün basın toplantısı düzenleyen Doçent Doktor Levnet Köstem, önemli açıklamalarda bulundu. Köstem, 2008-2009 döneminde başkanlık yapan Melih Tunçtandoğan'ın kendi şirketlerinden kulübe 13 fatura aracılığı ile 2 milyon 140 lira girdiğini ve bunların katmadeğer oranını kendi alacağı olarak temlik koydurduğunu belirtti. Köstem, "Mutfak giderleri için 25 bin 916 liralık turşu, 29 bin 115 liralık acı sos ve 26 bin 506 liralık çeşitli kalemler gibi toplam 160 bin 219 liralık harcama yapılmış. 14 bin 324 şişe süt, soda ve meyve suyu gibi alımlar olmuş. Kulüptekilere soruyoruz böyle bir alım oldu mu diye kimsenin bilğisi yok. Alınan bu malzemeleri koymak için 500 metre kare kapalı alan olması gerektiğini öğrendim" dedi.

YARGIDA HESAPLAŞACAĞIZ
Melih Tunçtandoğan'ın yönetimi sırasında ilginç olayların çok fazla olduğu belirten Köstem, "Gaziemir'deki sahalar için üç ay içinde 1 milyon liraya yakın tesiste çevresine 500 metre duvar örülmesiyle ilgili ve Alsancak Stadı'na 300 metre kare mermer kaplanması ile ilgili hep faturalar kesilmiş. Ancak bu tip işlemler hiç yapılmamış. Melih Tunçdandoğan bu tip işlemlerle 750 bin liralık temlik koymuş. Dönemin yöneticileri Niyazi Konuşmaz, Aslan Savaşan, Ömer Aydın, Yaşan Ötnü ve Nafiz Dede temliği onaylamak için imza atmış. Bende genel kuruldan 10 gün önce böyle Melih Tunçtandoğan ve bu 5 kişi ile birlikte o dönemin başkanı Ömer Hızlıok'un sorumluluklarını yerine getirmediği için savcılığa suç duyurusunda bulundum. Ben bunların hepsini Altay'ın menfaatleri doğrultusunda yaptı. Bundan sonra bana karşı karalama kampanyası başlatıldı. Başkan Niyazi Konuşmaz benim hakkımda basında çamur at izi kalsın kampanyası yapıyor. Ancak bütün İzmir onu da benide çok iyi tanıyor. Onunla mahkemede hesaplaşacağız" diye konuştu.

BAŞKANLIĞI DÜŞEBİLİR
Niyazı Konuşmaz'ın başkan seçildiği genel kuruldan 10 gün önce savcılığa suç duyurusunda bulunduğu belirten Levent Köstem, "Benim kimseyle kişisel problemlerim yok. Ben bu kulübün son 2 yıldın disiplin kurulu başkanlığını yapıyorum. Eğer savcılık suç duyurusu sonrası dava açarsa Başkan Niyazi Konuşmaz ve yönetici Aslan Savaşan'ın üyeliklerini askıya alır. Yöneticiler ile ilgili bir dava açıldığı zaman bu otomatikman devreye girer. Böyle bir olay olduğu durumda Niyazı Konuşmaz'ın başkanlığı, Aslan Savaşan'ın da yöneticiliği düşer. Böyle bir durum gerçekleştiğinde yedek üyelerden iki üye ana yönetime girerve yeniden başkanlık seçimini yapar" diye kokuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altay'da kavga büyüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN