Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sahiller tertemiz oldu

Giriş Tarihi: 16.8.2013

Egeli Sabah'ta "Kirlettiler ve gittiler" başlığı ile yayınlanan haberin ardından Didim, Çeşme, Kuşadası ve Seferihisar'da yerel yönetimler özel ekipler kurdu, çevreyi çirkinleştiren bütün çöpler temizlendi

Egeli Sabah'ın dün manşetten verdiği, "Kirlettiler ve gittiler" haberi çöpleri temizletti. Didim, Çeşme, Kuşadası ve Seferihisar belediyeleri, özellikle hafta sonu yaşanan yoğunluğunun ardından tüm kenti tek tek en dip noktalarına kadar temizledi. Ramazan Bayramı tatilinde dolup taşan tatil yöreleri, Didim, Çeşme, Kuşadası, Seferihisar'da yerel yönetimler yaşanan yoğunluğun ardından çevre temizliği için özel ekipler çalıştırdı. Dün çıkan haberimizde Türkiye'nin en gözde tatil merkezlerinin Ramazan Bayramı tatili süresince tatilci akınına uğradığı, vatandaşların duyarsızlığı nedeniyle çevreye atılan çöplerin, kötü görüntüler ortaya çıkardığı belirtiliyordu. Belediyelerin temizlik konusunda çalışmalarını artırmasına rağmen, bazı vatandaşların çevreye olan duyarsızlığı dikkat çekiyordu. Bunun en çarpıcı örneklerinden birinin Didim'de yaşandığı vurgulanan haberimizde, kentte Lunapark mevki olarak bilinen bölgede pet şişeler, bira şişeleri başta olmak üzere çeşitli atıkların güzel manzarayı nasıl kirlettiğini fotoğraflamıştık. Daha sonra görüştüğümüz Didim Belediye Başkanı Mumin Kamacı, Çeşme Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu ve Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer çevre kirliliğinin önlenmesi için vatandaşların bilinçlenmesi gerektiğini ifade etmişlerdi.

VATANDAŞLAR UYARILDI

Yapılan çalışmalar kapsamında Didim Belediyesi, özellikle Altınkum ve plajlar bölgesinde tüm çöpleri topladı. Didim'e yakışmayan görüntülerin tekrar yaşanmaması için vatandaşların daha hassas davranmaları istendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sahiller tertemiz oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN