Tramvaya DPT izni

Büyükşehir Belediyesi'nin Menemen Seyrek'te inşa ettiği itfaiye hizmet binasının açılışında Konuşan Kocaoğlu, Karşıyaka ve Konak tramvay projelerine DPT'den onay çıktığını söyledi

Giriş Tarihi: 25.8.2013
Yaklaşık 2 yıldır Devlet Planlama Teşkilatı'nda onayı bekleyen 13 kilometrelik Üçkuyular- Halkapınar ve 10 kilometrelik Alaybey- Karşıyaka- Mavişehir Tramvay Hattı için izin çıktı. Devlet Planlama Teşkilatı'nın her iki projeyi de onayladığına ilişkin yazı önceki gün İzmir Valiliği aracılığı ile Büyükşehir Belediyesi'ne gönderildi. Müjde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'ndan geldi. Menemen Seyrek'te inşa edilen itfaiye hizmet binasının açılışında konuşan başkan Kocaoğlu her iki tramvay projesi içinde DPT'nin onayladığına ilişkin resmi önceki gün ellerine ulaştığını söyledi.

KIYI PROJESİ BAŞLIYOR
İnsana yapılan yatırımın önemli olduğunu belirten Kocaoğlu şunları söyledi: "Biz köylüyü de, esnafı da, taciri de, sanayiciyi de hizmet sektörünü de kısacası tüm İzmir'i, İzmirliyi kalkındırmak, yaşam seviyesini yükseltmek ve iş-aş bulmasını temin etmek, lokmasını bir dirhem de olsa büyütmek için yola çıkıyoruz. Hedefimiz yerelde kalkınma. OSB'leri büyüterek, limanı büyüterek, tarıma destek vererek, anlaşmalı üretim yaparak, tarımı kalkındırarak, turizm sektörünü geliştirerek bunları yapıyoruz. Elimizde kalan 270 hektarlık tarihi Kemeraltı aksını ayağa kaldırarak eski kent merkezini düzenlemek istiyoruz. 40 kilometrelik kıyı bandını düzenliyoruz. İlk kazmayı önümüzdeki günlerde vuracağız. Kent dönüşümünü 5-6 bölgede yapıyoruz. Ege Mahallesi'nden Uzundere'ye, Örnekköy'e kadar alanlarda işler yapıyoruz" dedi.

TEK BAKIŞ AÇISI
Tüm yatırımları aynı çerçeveden bakarak yaptıklarını belirten Kocaoğlu, "Bunların hepsi yapılırken kafamızda tek bakış açısı var. Önce insan. O insanların geleceği, gençlerimizin geleceği. Özgür, demokrasiye inanmış Türkiye istiyoruz"dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tramvaya DPT izni
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN