Kızıyla üniversitede okuyacak

Elektronik mühendisi 49 yaşındaki işadamı Özdemir Özdemir, tam 26 yıl sonra üniversite sırasına oturacak. Gediz Üniversitesi'nde kamu yönetimi okuyacak Özdemir'in velisi de kızı İdil olacak

Giriş Tarihi: 7.9.2013
Gediz Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü'nü burslu kazanan Özdemir Özdemir, 1991 yılında kurduğu şirketi Tesla Elektronik'le askeri tesislerin bilgi teknolojisi altyapısını kurdu. Hem Türk Silahlı Kuvvetleri'ne hem de NATO'ya hizmet veren Özdemir, 1987'de elektronik mühendisi olarak mezun olduğu ODTÜ'den sonra tekrar öğrenci sıralarına oturmaya hazırlanıyor. Başarılı işadamının veliliğini de üniversite öğrencisi kızı İdil üstlendi.

"ANİ KARAR VERDİM"
Özdemir,gençlik yıllarında siyasal bilgiler eğitimi görmek istediğini, ancak ailesinin de etkisiyle mühendisliği seçmek zorunda kaldığını ifade etti. Bu hayalini Gediz Üniversitesi'nde gerçekleştireceğini anlatan Özdemir, "Bu bölümde okumak içimde ukde kalmıştı, bir fırsatını bulup hedefime ulaşmak istiyordum. Bu yıl ani bir kararla üniversite sınavlarına girdim, iyi puan aldım ve Gediz Üniversitesi'ni tercih ettim. Bir yandan işlerimi sürdüreceğim, bir yandan da derslerime katılacağım. Şimdiden çok heyecanlıyım, eğitimin başlamasını sabırsızlıkla bekliyorum" dedi. Azmiyle örnek olan Özdemir Özdemir, gençlere de şöyle seslendi, "Hayallerinizin peşini asla bırakmayın, olumsuzluklara boyun eğmeyin. Her şeyi başarabilirsiniz, yeter ki isteyin." Babasıyla birlikte aynı dönemde üniversite eğitimi görecek olan İdil de, "Böyle bir babaya sahip olduğum için çok şanslıyım. Beni velisi yapması da zaten onun nasıl biri olduğunu anlatmaya fazlasıyla yetiyor. Çok başarılı olacağına inanıyorum" diye konuşuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kızıyla üniversitede okuyacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN