Belediye önünde imar duası ettiler

Büyükşehir Belediyesi önünde eylem yapan Balçova'daki arsa mağdurları 30 yıldan bu yana tapularını alamadıklarını belirtti, hep birlikte dua etti

Giriş Tarihi: 11.9.2013
Balçova'da arsası bulunanlar, İzmir Büyükşehir Belediyesi önünde yine eylem yaptı. Kendilerini 'arsa mağdurları' olarak tanıtan 100 kişilik grup 30 yıldır arsalarının tapularını alamadıklarını iddia etti. Arsa mağdurları, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin arsalarına imar izni vermediğini ve kendilerini mağdur ettiğini belirterek, Balçova sınırları içerisinde büyük inşaat firmalarına yüksek kat izinlerinin verildiğini ve çifte standart uygulandığını savundular.

"BİZİ KABUL ETSİNLER"
Eylem sırasında konuşan arsa mağdurlarının avukatı Kemal Turan, "İzmir Büyükşehir Belediyesi, imar taleplerimiz karşısında çok düşük bir imar imkanı vermeyi uygun gördü. Ancak yanıbaşımızdaki araziye istedikleri imar iznini verdiler. Bu adaletsiz yaklaşımın ortadan kaldırılmasını istiyoruz. Bu imar iznini, bizim mağduriyetimizi dile getirmemizden sadece 4 gün sonra onayladılar ve askıya çıkardılar. Başkan Aziz Kocaoğlu, meclis üyeleri ve bürokratların bulunduğu bir oturumda taleplerimizi dile getirmek istiyoruz" dedi.
BELEDİYELERİ ELEŞTİRDİLER

Arsa mağdurları, arsalara imar izni vermeyen üyükşehir Belediyesi ve Balçova Belediyesi'ni eleştirdi. Avukat Turan ve 100 kişilik arsa mağduru hep birlikte, "Tanrı; imar hakkı bakımından ya onları herkes gibi ya da herkesi onlar gibi yapsın"dediler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belediye önünde imar duası ettiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN