Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doktorluğa ilk adım

Giriş Tarihi: 24.9.2013

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin açılış töreninde 350 yeni öğrenci, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Gamze Çapa Kaya'nın öncülüğünde hipokrat yemini ederek beyaz önlüklerini giydi

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin 2013-14 eğitim öğretim yılı, Derslikler Grubu Kurucu Öğretim Üyeleri Konferans Salonu'nda düzenlenen törenle açıldı. Rektör Prof. Dr. Mehmet Füzün, Hacettepe Üniversitesi önceki Rektörü Prof. Dr. Tuğrul Pırnar, Hatay Mustafakemal Üniversitesi önceki Rektörü Prof. Dr. Şerefettin Canda, DEÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tülay Canda, diğer fakültelerden dekan, dekan yardımcıları, DEÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Refik Mas, Başhekim yardımcıları, yüksekokul, enstitü müdürleri, öğretim üyeleri, akademik, idari personel, öğrenciler ve veliler katıldı.

ALTIN ATATÜRK ROZETİ

Konukların duygulanarak izlediği törende, bu yıl fakülteye ilk üç sırada giren Osman Onur Sarı, İbrahim Eryılmaz ve Ülkü Yılmaz'a, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tülay Canda birer steteskop ve altın Atatürk rozeti hediye etti. Profesör Canda, fakülteden birincilikle mezun olan ve 2013 Eylül dönemi Tıpta Uzmanlık Sınavı'nda (TUS) Türkiye çapında ilk 30 içinde yer alan Dr. Helin Yılmaz ile Dr. Can Beşer'i de kürsüye davet ederek kutladı. Fakülteye kayıt yaptıran 350 yeni öğrenci, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Gamze Çapa Kaya'nın öncülüğünde Hipokrat yemini ederek beyaz önlüklerini giydi. Öğrenciler adına konuşma yapan İntörn Dr. Güniz Yanık'ın, hekimliği ve Dokuz Eylül Tıp'ta verilen eğitimi anlatan, Yüce Önder Atatürk'ün önemine işaret eden özgün cümleleri coşkuyla alkışlandı. Dekan Prof. Tülay Canda, "Bu yıl İnciraltı yurdunun erkek, Bornova Yurdu'nun ise kız yurdu olarak hizmet verdiğini öğrendik. İnciraltı Yurdu fakültemize 10 dakika yürüyüş mesafesinde. Bornova'ya ise aktarmalı ulaşım 1,5 saat. Dileğimiz bu sorunun bir an önce çözülmesi yönünde" dedi. Rektör Prof. Dr. Mehmet Füzün de, "Dokuz Eylül Üniversitesi 30 yılı aşkın bir süredir Türkiye'nin sayılı üniversiteleri arasında olmayı sürdürüyor. Dokuz Eylül Üniversitesi, son yıllarda bu anlamda hak ettiği yerin biraz altında kaldı. Göreceksiniz, önümüzdeki günlerde o düzeyi de yakalayacağız"diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doktorluğa ilk adım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN