Türkiye'nin en iyi haber sitesi

En yüksek teklif Akdemir'den

Giriş Tarihi: 3.10.2013

Bornova Ağaçlı yol yakınlarındaki Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü'ne ait araziye en yüksek teklifi veren Akdemir, "Hiç ağaç kesmeyecek ve AVM yapmayacağız" dedi

İzmir'de Özelleştirme İdaresi'nin imar planını ticaret, AVM, recidence, yapılmasına olanak sağlayacak şekilde değiştirdikten sonra satışa çıkarmasına başta belediyeler olmak üzere, sivil toplum örgütlerinin tepki gösterdiği Bornova Ağaçlı yol yakınlarındaki Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü'ne ait 54 bin 181 metrekarelik araziye en yüksek teklifi 120 milyon 420 bin lirayla Armesa-Murat Akdemir Ortak Girişim Grubu verdi. İhaleyi değerlendiren Akdemir, ihale sonucu onaylandıktan sonra uluslar arası proje yarışması yapacaklarını, alanda hiç ağaç kesmeyeceklerini ve AVM yapmayacaklarını söyledi.

"AĞAÇ KESMEYECEĞİZ"
İhaleye en yüksek teklifi veren ortak girişim grubu adına açıklama yapan AKD yönetim Kurulu Başkanı Murat Akdemir, "Satış, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın onayı sonrası kesinleşecek. Açılan davaların sonuçları bu alanda yapacağımız projeyi olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle süreci bekleyeceğiz. Projemizde tek bir ağaç kesilmeyecek. AVM de yapmayacağız" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En yüksek teklif Akdemir'den
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN