Sokakta kesene ceza

Uygun olmayan koşullarda kurban kesimi yapanlara, Kabahatler ve Çevre Kanunu kapsamında 88 ya da 163 lira para cezası kesilecek

Giriş Tarihi: 6.10.2013
Yaklaşmakta olan Kurban Bayramı öncesi sokakları kan gölüne çevirmemek için bir takım önlemler alındı. Alınan önlemler çerçevesinde metropol alan içinde 60 adet kurban kesim ve satış noktası belirlendi. Komisyon ayrıca bayramın birinci günü büyükbaş hayvan kesim fiyatını 180, küçük baş hayvan kesim fiyatını ise 50 lira olarak kabul etti. Bayramın ikinci ve diğer günleri için de bu rakamların büyükbaş 160 küçükbaş 40 lira olmasını öngördü. Alınan tüm tedbirlere rağmen sokakta uygun olmayan koşullarda kurban kesimi yapanlara ise kabahatler kanunu kapsamında 88 lira para cezası kesilecek. Eğer ceza Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri tarafından kesilirse bu sefer fatura çok daha ağır olacak. Çevre Kanunu'nun 20. maddesi uyarınca çevreyi kirletmekten kişilere 163 lira para cezası kesilebilecek. Bayram boyunca vatandaşların kent merkezinde daha rahat seyahat edebilmesi için İzmir Büyükşehir Belediyesi de meclisinden geçirdiği tasarı ile bayram boyunca kent içi toplu ulaşım ücretlerinin yüzde 50 indirimli olmasını onayladı. Meclis kararının Bakanlar Kurulu kararıyla geçerli olacağına dikkat çekildi.

ULAŞIM İNDİRİMLİ

Kurban Bayramı'nda toplu ulaşım araçlarında yüzde 50 indirim yapan ve sefer sayısını artıran İzmir Büyükşehir Belediyesi,4 gün boyunca kabristanlara "ücretsiz" otobüs seferleri düzenleyecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı nedeniyle ulaşım, zabıta, mezarlıklar, su-kanal şikayetleri gibi konularda da önlem aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sokakta kesene ceza
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN