Türkiye'nin en iyi haber sitesi

En coşkulu kutlama

İzmir, Cumhuriyet'in kuruluşunun 90'ıncı yıldönümünü coşkulu etkinliklerle kutlayacak. Bütün belediye başkanlarının katılacağı fener alayının ardından saat 21.00'de 16 ayrı noktadan havai fişek gösterileri yapılacak

Giriş Tarihi: 29.10.2013
Cumhuriyet'in sembol kenti İzmir, Cumhuriyet'in 90. yılını muhteşem gösterilerle kutlayacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeler ve Valilik tarafından ortaklaşa hazırlanan kutlamalar, sabah erken saatlerde başlayacak. İlk etkinlik Valilik makamında sabah saat 10.00'da tebriklerin kabulü ile başlayacak. İzmir Valisi Mustafa Toprak, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve Ege Ordusu Garnizon Komutanı Orgeneral Abdullah Atay, tebrikleri kabul edecek. Daha sonra saat 10.30'da Cumhuriyet Meydanı'nda halk oyunları gösterisi yapılacak. İstiklal Marşı eşliğinde bayrağın göndere çekilmesinin ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapılacak, şiirler okunacak. Resmi geçit töreni ile buradaki kutlamalar sona erecek. Ardından Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyelerin kutlama programına geçilecek. Gazeteci Hasan Tahsin'in işgale karşı ilk kurşunuyla Kurtuluş Savaşı'nı başlatan ve kurtuluşuyla birlikte yepyeni bir ülkenin doğuşunu müjdeleyen İzmir, Cumhuriyet coşkusunu bu yıl çok farklı yaşayacak. Türkiye Cumhuriyeti'nin 90. kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde geçtiğimiz günlerde bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile 23 ilçe belediye başkanının destek verdiği "ortak kutlama" programı için tüm hazırlıklar tamamlandı. Cumhuriyet Bayramı kutlama programı, bu akşam saat 20.00'de tüm belediye başkanlarının katılacağı fener alayı yürüyüşü ile başlayacak. Cumhuriyet Meydanı'ndan Gündoğdu Meydanı'na doğru yapılacak yürüyüş, kentte bugüne kadar gerçekleşen en renkli fener alayı olacak. Gündoğdu Meydanı'na vatandaşlarla birlikte yürüyecek belediye başkanları, kentlileri platformdan selamlayacak. Saatler 21.00'i gösterdiğinde ise kentin her noktasından görülebilecek havai fişek gösterileri başlayacak. Karşıyaka Sahil, Gündoğdu Meydanı, Konak İskele, Halil Rıfat Paşa, Göztepe Denizatı Heykeli, Narlıdere Sahil Evleri, Güzelbahçe İskele, Çiğli Güzeltepe ve Çiğli Merkez, 75.Yıl Mahallesi Bayraklı, Bornova Evka 4, Kadifekale, Buca Şahintepesi ve Buca içi, Gaziemir Evka 7 ve Limontepe olmak üzere 16 noktada aynı anda havai fişek gösterileri yapılacak.

HER YERDE KONSER VAR

Gündoğdu Meydanı'nda Burcu Güneş ve Edip Akbayram, İnciraltı'nda Selda Bağcan, Narlıdere Demokrasi Meydanı'nda Gripin, Bayraklı Turgut Özal Rekreasyon Alanı'nda Gülşen, Bostanlı'da Alanı'nda Şehnaz Sam ve Emir Yeşil Dolapdere Project, Göztepe'de Aegean Band ve Bornova'da duman sahneye çıkacak.

BAŞTERZİ'DEN 29 EKİM'DE SELÇUKLULAR'A BAYRAK
AK Parti İzmir İl Yöneticisi ve Selçuk AK Parti aday adayı olan Osman Başterzi Selçuk esnafına 1n bin kumaş Türk bayrağı dağıttı. Tek tek tüm Selçuk esnafını ve köylerini dolaşarak Türk bayrağı dağıtan Osman Başterzi "29 Ekim öncesi tüm halkımızı dolaşarak Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyor ve Türk bayrağı armağan ediyorum. Bizlere en büyük emanet olan bu bayramımızı çok büyük coşkuyla kutlayalım" dedi. Başterzi, Selçuklular'ın yıllardır özlemini duyduğu, hayal ettiği projeleri gerçekleştirmek, Selçuk halkının işini, aşını arttırmak için belediye başkanlığına talip olduğunu açıkladı. Başterzi, "2014 yılındaki yerel seçimler Selçuk siyaseti açısından bir milattır. Bu tarih Selçuk siyasetinde yeni, genç, dinamik, donanımlı yüzlerin de siyasi aktör olarak yönetimde söz sahibi olacakları ilk gün olacaktır. İnanıyorum ki, Selçuk halkı da bu değişime sahip çıkacaktır"dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En coşkulu kutlama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN