Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İlk Körfez Yunusu hazır

Giriş Tarihi: 29.11.2013

İZBAN'ın 40 yeni tren setinin ilkinin montajı Adapazarı'nda tamamlandı. 2014'te ise 72 vagonlu toplam 24 set, İzmir'de olacak

KUTLAMA YAPILDI
İsmi 20 bin İzmirli'nin oylarıyla, "Körfez Yunusu" olarak belirlenen İZBAN'ın 40 adet yeni tren setinin ilkinin montajı tamamlandı. Yaklaşık 1 yıl gibi kısa bir sürede bitirilen ilk set için Adapazarı'ndaki Eurotem Fabrikası'nda pastalı kutlama yapıldı. Kutlamaya İZBAN A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Duman ve Başkan Vekili Zeliha Gül Şener'in yanı sıra yönetim kurulu üyeleri katıldılar. TCCD Genel Müdürü Süleyman Karaman'ın da eşlik ettiği organizasyonda ilk seti yerinde inceleyip, montaj ünitesindeki trenlerin son durumları hakkında bilgiler aldılar.

1500 YOLCU TAŞIYACAK
Körfez Yunusu'nun tüm test sürüşleri Adapazarı'nda tamamlanacak ve 9 vagonlu ilk üç set, üç ayda İzmir'de işletmeye alınacak. 2014'te 72 vagonlu toplam 24 set İzmir'de olacak. Kalan setler de Ağustos 2015'e kadar tamamlanarak işletmeye alınacak. Böylelikle filosunu iyice güçlendirecek olan İZBAN, her seferinde daha fazla sayıda treni işletmeye alıp yoğunluğu önemli ölçüde azaltabilecek. Yeni trenler 120 vagonluk toplam 40 setten oluşuyor. Genişliği 2 metre 95 cm. olan setlerin, yükseklikleri ise 3 metre 85 cm. Setler, çift dizide tek seferde yaklaşık 1500 yolcu taşıyabilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlk Körfez Yunusu hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN