Adaylık için üç istifa

AK Parti'de, Yusuf Kenan Çakar, Mahmut Badem'in il yönetiminden istifasından sonra; Mustafa Cenger de oda başkanlığı görevinden ayrıldı

Giriş Tarihi: 1.12.2013
Çeşme Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Cenger, hem oda başkanlığından hem de AK Parti İl Yönetimi'ndeki görevinden istifa etti. Daha önce de Çeşme'den AK Parti Belediye Başkan adayı olan Mustafa Cenger, "Görev verilirse, yeniden Çeşme Belediye Başkanlığı için aday olurum" dedi. Çeşme Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı'na Osman Köfülcü'nün geldiğini belirten Mustafa Cenger, devir teslim töreninin yapıldığını söyledi, Çeşme'den aday adayı olup olmayacağı sorusu üzerine şunları söyledi: "Partimiz hangi görevi verir onu bilemem. Görev verilirse, ben hazırım. Her konuda üzerimize ne düşerse, yapmaya hazırız." Cenger, 2 dönem olmak üzere 8 yıldır Çeşme Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nda görev yapıyordu.

İKİ İSTİFA DAHA
Öte yandan AK Parti İzmir İl Yönetimi'nden Mahmut Badem ve Yusuf Kenan Çakar'ın da istifa ettiği öğrenildi. 2004-2009 yılları arasında Ödemiş Belediye Başkanlığı yapan AK Parti İzmir Siyasi ve Hukuk İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Mahmut Badem'in Ödemiş Belediye Başkan adayı olmak istediği belirtiliyor. Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Yusuf Kenan Çakar'ın da, Buca veya Gaziemir'den aday olacağı konuşuluyor.
SON
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adaylık için üç istifa
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN