Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmir, doğaçlama festivali için hazır

İzmir 3'üncü Doğaçlama Tiyatro Festivali'ne ABD ve İngiltere'den katılacak usta sanatçılar, tamamen İngilizce olacak performanslarıyla 4 farklı gösteri sunacak

Giriş Tarihi: 2.12.2013
Üçüncü İzmir Doğaçlama Tiyatro Festivali hazırlıkları tam gaz sürüyor. 6, 7 ve 8 Aralık günlerinde Oyun Hamuru Tiyatrosu tarafından düzenlenen festival, İzmir seyircisine doğaçlamanın büyülü dünyasının kapısını açıyor. 4 yıldır, doğaçlama tiyatro gösterileriyle İzmir seyircisine farklı bir gösteri seçeneği sunan Oyun Hamuru Tiyatrosu, Nisan 2012 tarihinde birincisini gerçekleştirdiği, "İzmir Doğaçlama Tiyatro Festivali" ile Ankara, İstanbul, Eskişehir ve Kocaeli'den gelen ekipleri İzmir'de ağırladı. Aralık 2012 yılında gerçekleşen 2. İzmir Doğaçlama Tiyatro Festivali ile de İzmir'e yerleşik bir festival kazandıracağının sinyalini vermişti. Bu sene ki festivalde ulusal katılımcılar dışında, Amerika ve İngiltere'den katılacak olan doğaçlama sanatçılarını da ağırlayacak olan, Oyun Hamuru Tiyatrosu doğaçlama tiyatro festivalini uluslararası boyuta taşıyacaklarının sinyalini verdi. Bu süreçte festivalin ana sponsoru Ege Üniversitesi bir an olsun desteğini esirgemeyerek doğaçlama dünyasına büyük destek sağladı.

İNGİLİZCE OLACAK
6-8 Aralık günleri arasında yapılacak olan festivalde, 4 farklı gösteri ile İzmir seyircisi ile buluşacak. Oyun Hamuru Tiyatrosu, Amerika'dan gelen ekiplerin sergileyeceği ve tamamen İngilizce olacak olan doğaçlama performans ile İzmir seyircisine farklı bir gösteri sunacaktır. Daha önce ki festivallerde olduğu gibi, bu festivalde de seyircilere yönelik "Doğaçlama Atölye Çalışmaları" yapılacak. Daha önce, Ege Üniversitesi'nin tahsis ettiği mekanlarda atölye çalışmaları gerçekleştiren Oyun Hamuru Tiyatrosu, bu sene çalışma mekanı olarak müzeleri seçti. Festival ile ilgili ayrıntılı bilgi almak isteyenler www.oyunhamuru. org sitesinden, facebook ve twitter üzerinden veya 0533 622 95 19 numaralı telefondan bilgi alabilirler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir, doğaçlama festivali için hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN