200 yoksul çocuğa İZSİAD'dan giysi

Giriş Tarihi: 4.12.2013

İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği Gençlik Komisyonu, kış mevsiminde üşümesinler diye maddi durumu yetersiz olan çocuklara kıyafet alacak

İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği (İZSİAD) Gençlik Komisyonu maddi durumu yetersiz çocuklara yönelik bir proje geliştirdi. Komisyon Başkan Yardımcısı Arda Çelik ve Genel Sekreter Orkun Örnek'in önderliğinde havaların soğumasının ardından 200 çocuk kışlık kıyafet alınarak giydirilecek. Başkan Yardımcısı Çelik, "Havalar soğudu. Üzerinde ceket bile olmadan sokaklarda dolaşan çocukları görünce çok üzülüyoruz. İzmir Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi'nden de bu konuda destek alıyoruz" dedi. İZSİ- AD Gençlik Komisyonu Başkan Yardımcısı Arda Çelik şöyle dedi: "Tüm dernekler yemek ya da kokteyl düzenliyor. İş ve ekonomi toplantıları yapıyorlar. Biz de gençlik komisyonu olarak farklı bir proje yapalım diye düşündük. Kış geldi. Havalar soğudu. Dışarıda bir ceketi bile olmadan dolaşan çocuklar var. Biz de en azından ceketlerini ve kışlık kıyafetlerini alarak bu çocuklara destek olalım dedik. İzmir Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürü Cemil Özer ile de görüştük. Maddi durumu yetersiz olan çocuklara ulaşmada bize yardımcı olacaklar. Yaklaşık 200 çocuğu giydirmeyi düşünüyoruz. Üstü yırtık, soğukta sokaklarda dolaşan çocukları görünce üzülüyoruz. Dernekçilik sadece yemek düzenlemek değildir. Hem sevaba girip hem de zor durumda olan çocuklara yardım etmek istiyoruz."

'HAVUZA da GÖTÜRECEĞİZ"
Lisede okuyan ve durumu iyi olmayan çocuklara üniversite konusunda destek olduklarını ifade eden Çelik, "Aynı liseden mezun olup üniversiteyi kazanmış ağabeyleri ile de tanıştırıyoruz. Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Kulübü'nü pilot uygulama olarak seçtik. Başkanımız Hasan Küçükkurt'u da üniversitede düzenlenen bir toplantıya götürdük. Bunun dışında maddi durumuu iyi olmayan çocuklarımızı yazın havuza götüreceğiz"diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
200 yoksul çocuğa İZSİAD'dan giysi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN