Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hülya DİNÇEL: Acil eylem planı şart!

Giriş Tarihi: 10.12.2013
Sevgili okurlar yaşam hepimize yani tüm canlı olanlara ait. Geçenlerde bir pazartesi günü Foça Otobüs Terminali"nde Eshot otobüsünü bekliyordum.
Sefer saatleri değişmiş, bu değişiklik internetten duyurulmuş.
Durumdan bihaber bir otobüs dolusu insan kuyruktayız.
15'inci dakikada terminale hızla bir Honda otomobil girdi.
Plakası 35 FA 4545.
Giriş kapısında bir köpeciğe çarptı. Gördü köpeği ve yavaşlamadı, çarptı. Hayvancık cıyak cıyak kaçtı. Koştum ama zavallıcık kaybolmuştu çoktan.Hemen arabanın yanına gittim durağı ,otobüsü çoktan unuttum.Ve arabadan gayet umursamaz inen kişiye ; - Köpeği gördünüz ve çarptınız, dedim.Yanıt şöyle geldi.
- Ne yani köpeği ben mi koruyacam!
- Allahtan korkun ya diye bağırdım. O da bana; - Terbiyesiz kadın, dedi.
Zavallı bir canlıyı koruduğum için terbiyesiz kadın olmuştum sevgili okurlarım. Sonra terminal görevlisine koştum.
Durumu anlattım.
Yüzüme "beşüş beşüş" baktı sadece, anlam veremedi. - Araba parkı yasak değil mi? dedim, terminale.
Yanıt; - Yooo , o zaten yük indiriyor , dedi.
Yük falan inmedi.
Ciddiyet bu kadar diyecek yok. Sözün bittiği yer. Ben bunları düşünürken Haytap'tan Esin Önder' in yazısı geldi. Müsadesiyle paylaşmak istiyorum.

Izmir Valiliği IV. Bölge Orman Su İşleri Bakanlığı İzmir Büyükşehir Belediyesi CHP İzmir İl Başkanlığı Sn.Cumhur Güven Taşbaşı dikkatine; Bugun basın haberi ektedir.. Sayın Kocaoğlu Konak Meydanı'ndaki hayvanlardan rahatsız olmuş, "bunlar toplatılmalı" demiştir... Bunlar toplatılır ya sonra gelecekler? Çözüm 2009'dan beri yazdığımız ve yardım istediğimiz gibi "Eş zamanlı kısırlaştırma" dır. 2004 yılından beri popülasyonu artıran bircok belediye vardır ve görevlerini yapmamışlardır... Bunların başında hergün aradığım ve yardım etmek istediğim halde edemediğim Bolçova Belediyesi gelmektedir. Besleme yaptığım İnciraltı çevresinde hamile, dişi bir çok hayvan bulunmaktadır ve hergün belediyeyi çağırmama rağmen belediye ilgilenmemektedir. Menemen- Menderes- Foça- Kiraz- Kınık-Beydağ- Bayraklı'da ayni sekilde kısırlaştırma, tedavi ve rehabilıtasyon merkezleri yoktur. Her ne kadar Orman Su İşleri Bakanlığı, "Kanunda yaptırım maddesi yok" dese de "27.4.2010 tarihinde İçişleri Bakanlığı'nın ivedi önlem alınması için 81 il valiliğine gönderdigi ve eylem planı yapılmasını istedigi yazı" bulunmaktadır... Bir çok ilçe bizlerin aşırı gayret ve çabalarıyla bu yeri açmışlardır. Gayret ve çalışmalarımız, sayıları yüze ulaşan dilekçelerimiz tıkanma noktasındadır. Yukarıda saydığımız belediyeler popülasyonu arttırmakta ve hiçbir şekilde olumlu adım atmamaktadır. Diğer bazı belediyeler de istenilen sayıda kısırlaştırma yapmamakta, görevlerini savsaklamaktadır... Oysa bu görev aynı çöp toplamak gibi ilçe belediyelerine verilmiştir. Büyükşehir Belediyesi yıllardır görevlerini yapmayan ilçe belediyelerine hizmet etmiş ve onları tembellige sevketmiştir. Bugune kadar yaptığı kısırlaştırmalar icin teşekkür ediyoruz, sorun çözülmüyor. Önlem alınmadan tekrar söylüyorum nereye kadar sonuç verecektir? Esin Önder Haytap Federasyon İzmir Temsilcisi
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hülya DİNÇEL: Acil eylem planı şart!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN