Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Festivale film yağdı

Giriş Tarihi: 15.12.2013

600'den fazla eserin katıldığı Yalıçapkını Kısa Film Yarışması'nın ödül töreni, bu akşam saat 19.00'da Dr. Selahattin Akçiçek Kültür Sanat Merkezi'nde

Uluslararası İzmir Artemis Film Festivali Yalıçapkını Kısa Film Yarışması'na katılan filmler, Konak Belediyesi Dr. Selahattin Akçiçek Kültür Sanat Merkezi'nde üç gün süreyle sinemaseverlerle buluştu. Yarışmanın ödül töreni ise bu akşam saat 19.00'da gerçekleşecek. Anadolu Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği'nin (ASİTEM) düzenlediği Konak Belediyesi'nin katkılarıyla gerçekleşen festivale, dünyanın dört bir yanından 600'den fazla eser müracaat etti. Elemeyi geçen 22 kurmaca, 10 animasyon, 12 deneysel ve 22 belgesel film 'En iyi film' için kıyasıya yarışıyor. Festivalin ilk yılı olmasına rağmen yarışmaya gösterilen ilginin memnuniyet verici olduğunu söyleyen Festival Başkanı Muammer Sarıkaya, büyüdükleri topraklarda yeni fidanlar yetiştirme gayretinde olduklarını belirtti, "Bizler Uluslararası Artemis Film Festivali ve Yalıçapkını Kısa Film Yarışması'yla İzmir'in 8 bin yıllık tarihine yeni bir tohum ekmenin gururunu yaşıyoruz" dedi.

"VİZYON OLUŞTURDUK"
Yarışmanın Genel Sanat Yönetmeni Alper Akdeniz, festivali düzenleyen ekip olarak İzmir için yeni bir vizyon oluşturduklarını söyledi. Akdeniz, önümüzdeki yıllarda İzmir'in ismi anıldığında bu festivalin hatırlanacağını ifade etti, "İzmir, ne giydirirseniz giydirin, üzerinde her zaman şık duran güzel bir kadındır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Festivale film yağdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN