Türkiye'nin en iyi haber sitesi

30 ilçede Yıldırım ofis

Giriş Tarihi: 20.12.2013

Yılbaşından itibaren seçim çalışmalarına başlaması beklenen Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın yöneteceği yerel seçim kampanyası için 30 ilçede ofisler açılacak

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın seçim sürecinde kullanacağı afişler vatandaşlar tarafından çok beğenildi. AK Parti Genel Merkezi tarafından özel bir reklam şirketine hazırlatılan afişler Ocak ayından itibaren şehrin her köşesine asılacak. Yılbaşından itibaren seçim çalışmalarına başlaması beklenen Yıldırım'ın yöneteceği yerel seçim kampanyası için 30 ilçede halkın da kolay ulaşabileceği ofisler açılacağı öğrenildi. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı ilan edilmesinin ardından seçim çalışmaları hızlandı. Yıldırım için İzmir'deki 30 ilçede seçim ofisi kiralanacak. İzmir merkez ve dış ilçelerdeki AK Parti teşkilatlarının, Yıldırım'ın kampanyası ve projelerine ilişkin tüm detaylı bilgilerin yer alacağı seçim ofisleri için halkın kolay ulaşacağı uygun konumdaki binalar tercih edilecek. Seçim ofisi hazırlıkları sürerken, AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nın bulunduğu Salhane İş Merkezi'nin 2'inci katı ise İl Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) olarak kiralandı. İl Teşkilatı, seçim kampanyasının beyni konumunda olacak. İl SKM'de teknik hazırlıklar sürüyor. Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım ile belirlenecek ilçe belediye başkan adaylarının programlarını hazırlaması beklenen SKM, partinin sandık görevlilerine, oy verme işlemleri ile seçim sürecindeki tüm hukuki bilgiler için eğitimlere başlayacak. AK Parti'nin, İzmir genelindeki seçim kampanyasında mali planlama, adayların propaganda ve program planlaması ile tanıtım medya çalışmasını koordine edecek İl SKM, diğer siyasi partilerin İzmir'deki seçim çalışmaları ile programlarını da yakından izleyecek.

COŞKULU KARŞILAMA

Yerel seçime yönelik İzmir'deki tüm anket sonuçları, seçmen verileri gibi teknik ve siyasi bütün gelişmeleri takibe alacak SKM'nin, Yıldırım'ın İzmir'e gelişiyle birlikte ilçe SKM'ler ile birlikte seçim kampanyasını koordinasyonunu başlatacağı belirtildi. Bu arada TBMM'deki bütçe görüşmelerinin ardından bakanlık görevinden ayrılarak İzmir'e gelmesi beklenen Bakan Yıldırım için AK Parti İl Başkanlığı, ilçe teşkilatlarıyla birlikte Adnan Menderes Havalimanı'nda coşkulu karşılama yapacak. Yıldırım'ın adaylığı ile İzmir'de seçime iddialı hazırlanan AK Parti'nin, 30 ilçe belediye başkan adaylarını da netleştirerek Ocak ayında açıklayacağı belirtilirken, ilçe belediye başkan adaylıklarının belirlenmesinde temayül ve anket sonuçları ve kamuoyu araştırmalarının yanı sıra Bakan Yıldırım'ın da etkin olacağı bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
30 ilçede Yıldırım ofis
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN