Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sporcunun yanındayız

Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, amatör sporların başkenti olma yolunda emin adımlarla ilerlediklerini belirtti, "Yatırımlarımızla gençleri spora teşvik ediyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 27.12.2013
Denizli Belediyesi'nin spora ve sporcuya verdiği tam destekle, amatör sporların başkenti olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Belediye, kentin farklı bölgelerinde hizmete sunulan kapalı spor salonları ile pek çok önemli spor aktivitesine de ev sahipliği yapıyor. Kentin dört bir yanında yapılan yeşil alan ve parkların spor yapmak isteyenlerin kullanımı için düzenlenmesine ek olarak şehrin birçok yerine de kapalı spor salonları yapılıyor.

"DESTEĞİMİZ SÜRECEK"
2004 yılına kadar spor salonu konusunda ciddi sıkıntılar yaşayan Denizli'nin bu sorununa çözüm bulmak amacı ile ilk olarak 2 bin 500 kişilik Hasan Güngör Kapalı Spor Salonu'nu hizmete sundu. Bu yıl için de İncilipınar Parkı'nın hemen bitişiğinde ve Atatürk İlköğretim Okulu bahçelerine 2 kapalı spor salonu yaptı. Mehmet Akif Ersoy Lisesi bahçesindeki kapalı spor salonu inşaatı ise, hız kesmeden devam ediyor. Bu salonun önümüzdeki günlerde hizmete sunulması planlanıyor. Denizli'yi amatör sporların başkenti yapmak amacı ile önemli çalışmalara imza attıklarını belirten Başkan Zolan, çocukların ve gençlerin televizyonlarda gördüğü modern spor salonlarını artık kendi mahallelerinde bulabildiğini söyledi. Bu spor salonlarının sadece spor kulüplerine değil, tüm vatandaşlara açık olduğunu söyleyen Başkan Zolan, "Denizlimiz'de daha önce 2 kapalı spor salonu vardı. Ancak bunlar fiziki olarak yeterli düzeyde değildi. Bunun üzerine Hasan Güngör, İncilipınar ve Atatürk İlk Okulu Kapalı spor salonlarını yaptık. Spora verdiğimiz desteğimiz Denizli'de yaşayan herkesin spor yapmasına kadar devam edecek. Çocuklarımızın eğitime sadece ders olarak bakmasını istemiyoruz. Bu nedenle çeşitli kurumlarla işbirliği yaparak kapalı spor salonu ihtiyacını gideriyoruz. Böylece hem çocuklarımız, gençlerimiz ve mahalle sakinleri spor yapıyor hem de herkesimi spora teşvik etmiş oluyoruz. Kapalı spor salonlarımız ayrıca, tiyatro gösterilerinin de yapılabileceği çok amaçlı kullanım imkanı sunan niteliktedir. İstiyoruz ki vatandaşlarımız akşamları, hafta sonu kullansın ve sağlıklı yaşamın büyüsünü keşfetsin" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sporcunun yanındayız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN