Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Körfez'e yazık oluyor

Göztepe'de yaklaşık 1 aydır denize akan lağım suyu bir türlü durdurulamıyor. Kahverengi suları gören semt sakinleri öfkeli, "İZSU bu kadar aciz mi?" diyor

Giriş Tarihi: 3.2.2014
Üçkuyular Vapur İskelesi ile Göztepe arasındaki bölgede bir türlü önlenmeyen Körfez'e lağım suyu akışı yaklaşık 1 aydır devam ediyor. Egeli Sabah'ın yaklaşık defalarca gündeme getirdiği sorun, bir türlü çözüme kavuşturulamazken, lağım suları nedeniyle deniz kahverengiye dönüştü. Çevre sakinleri de duruma tepki gösterdi, "Körfez daha fazla kirlenmesin. Büyükşehir Belediyesi'ni göreve çağırıyoruz" dedi.

ÖZYİĞİT'İN TEPKİSİ
Denize akan kanalizasyon suyunu İZSU'nun bir çözüm bulamaması çevre sakinlerini çileden çıkardı. Sahilde yürüyüş yapan vatandaşlar, Körfez'in eski haline dönmesini isterken, tepkilerini "Bu görüntüler İzmir'e hiç yakışmıyor. 1 aydır körfezde değişen bir şey yok. Büyükşehir Belediyesi buradaki sorunu 1 aydır çözemeyecek kadar aciz mi? Biz her gün burada yürüyüş yaparken aynı manzarayla karşılaşmak istemiyoruz" sözleriyle dile getirdi. Sahildeki bu akıntıyı facebook sayfasında paylaşan MHP Konak Belediye Başkan adayı Adil Özyiğit, geçtiğimiz günlerde yaşanan duruma tepki gösterdi, şunları söyledi: "Özellikle bu civarda yaşayan kişilerden çok sayıda şikayet alıyorum. Gelen yoğun telefonların üzerine kendim de gidip bizzat gördüğümde çok üzüldüm. Yetkilelere defalarca şikayette bulunduk. Aradan geçen zamanda değişen bir şey olmadı. Körfez günden güne kirlenmeye devam ediyor. Denize inanılmaz derecede lağım akışı sürüyor. Martılar gördüğünüz gibi insanlar pisliklerine akın ediyor. Ben burada bir aday olarak değil Konak'ta yaşayan sıradan bir vatandaş olarak konuşuyorum. Çünkü bizim çocuklarımız burada oyun oynuyor. Bisiklete biniyor. Denizi seyrediyor. Eşlerimiz burada yürüyüş yapıyor. İnsan pislikleri 21. yüzyılda martılara yem oluyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi bunu nasıl görmüyor anlayamıyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Körfez'e yazık oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN