Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Metroyu açmak bize nasip olacak’

AK Parti Büyükşehir adayı Yıldırım, metro için iki kez fiyat artışı aldığını, ancak son 3 istasyonun bir türlü tamamlanamadığını söyledi "Bunu da biz bitireceğiz" dedi

Giriş Tarihi: 7.2.2014
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Bornova İlçe Başkanlığı toplantı salonu önünde vatandaşlarla bir araya geldi. Halka hitap eden Yıldırım, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu için çarpıcı ifadeler söyledi. Kocaoğlu için 'Ne kadar verimsiz ve tembel olsa da İzmirli' diyen Yıldırım, "Bizim hizmetimizden o da istifade edecek. Üstelik de Bornova sakini" dedi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olduğu dönemde her şeyi bırakıp İzmir'in işlerini hallettiğini vurgulayan Yıldırım,"Hizmet yapacaktık hükümet engel oldu. Koca bir yalan. Her şeyi bıraktık İzmir'in işlerini hallettik. Ben bu şehrin mebusuyum. Bana düşen bu şehrin işlerini Ankara'da takip etmektir. İki sefer bakanlar kurulunu topladım. İki sefer fiyat artışı aldım. Ama yine de yok. Onu da bitirmek bize nasip olacak. 31 Mart sabahı güneş farklı doğacak" dedi. Coşkulu kalabalığa seslenen Yıldırım, İzmir'de tarih yazacaklarını ifade etti. Bunu Bornova'dan ilan ettiğini belirten Yıldırım,"Bu şehri 15 yıldır yönettiğini zannedenler var. İzmir'in son 10 yılı tamamen kayıptır. Geriye gitmesidir. Bornova'da trafik, ulaşım, otopark, yeşil alan, pazar yeri, kültürpark problemi var mı?" diye sordu. Altındağ'da yaşadığı bir olayı anlatan Yıldırım, "Altındağ merkez mahallesinde aile hekimliği için bir yer bulamadılar. Çünkü ruhsatlı bir tane yer yok. İşte Bornova bu. Bornova'nın sorunlarına kulağını tıkayanlara artık buradan büyük bir ses 'dur' diyor. 30 Mart'ta da bunların karnesini ellerine verip evlerine gönderecek. Buradan ilan ediyorum" diye konuştu.

BOŞ GEÇİRMEDİK

Herkesin hesabını iyi yapmasını isteyen Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: "Biz 11 yıldır dağ gibi sorunları dağ gibi hizmetlere dönüştürerek bugünlere geldik. Biz ortalıkta nutuk atarak bugünlere gelmedik. Bizde az laf, çok iş var. Bizi bu millet Bolu Dağı'ndan, Karadeniz sahil yolundan bilir. Bizi bu millet ecdadımızın 150 yıllık rüyası, denizin 60 metre altından trenleri geçirmemizden bilir. Hızlı trenden, 2. tüp geçitten, 3. havalimanı'ndan bilir. Burada 11 yılda yaptıklarımızı anlatmaya kalkarsak onların uykusu gelir. Tek bir günümüzü boş geçirmedik."

İDEOLOJİK SİYASET
Rakiplerinin sürekli İzmir'e yapılmış-yapılmamış projelerden uzaklaşıp ideolojik siyasete çektiklerini söyleyen Yıldırım, gündemin sürekli saptırıldığını vurguladı, "Bunlar tesadüf değil. Bu alanda söyleyebilecekleri hiçbir şey yok. Karneleri sıfırlarla dolu. Neyi anlatacaklar size? Harmandalı çöplüğünü 10 yıldır kaldıramadılar. Teleferik'i çalıştıramadılar. Bitmeyen yılan hikayesine dönen metroyu mu anlatacaklar. Anlatacakları bir şey yok. Dışarıdan taciz atışlarıyla bizi milletin gözünde soru işareti oluşturacaklar akıllarınca sıra. Sizin sicilinizi cümle alem biliyor. Şurada bir liste var. 40 tane. Hizmet yok. Hizmet yapmak gibi bir derdi olan kimse de yok. Bunlara erken terhis var." İzmir'in en eski yerleşim yerinde binaların yüzde 60'ından fazlasının imarsız olduğunu vurgulayan Yıldırım, "İki tane Bornova var. Ana cadde üzerindeki Bornova. Bir de arka taraftaki sessiz Bornova. Arkadaki sessiz Bornova sizin biletinizi kesecek. Bunun hesabını 30 Mart'ta soracaksınız" diye konuştu.

"HERKESTE HEYECAN VAR"

Uzun zamandır bitirilemeyen metro ile ilgili de konuşan ve Başkan Aziz Kocaoğlu'nu eleştiren Yıldırım, "Metro için 2 sefer bakanlar kurulunu topladım. İki sefer fiyat artışı aldım. Ama yine de yok. Onu da bitirmek bize nasip olacak" dedi. Kocaoğlu için "Ne kadar verimsiz ve tembel olsa da İzmirli" diyerek sözlerini sürdüren Yıldırım, "Bizim hizmetimizden o da istifade edecek. Üstelik de Bornova sakini. Onun için her sabah işimiz sevgi samimiyet ve saygı olacak. Bugün Bornova'da muhtarlarımızla ve vatandaşımızla hasbihal ettik. Herkeste aynı heyecan var. 'Artık bu şehirde bir şeyler değişsin' diyorlar. 30 Mart'ta bu şehrin 5 senesine karar vereceksiniz. 5 yıllık bir karar için 5 dakika düşün. Sonra hayal kırıklığı yaşamayın. Bornova'nın da sorunlarını çözeceğiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Metroyu açmak bize nasip olacak’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN