Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti Bornova tek ses

Giriş Tarihi: 26.2.2014

Milletvekilleri, meclis üye adayları, partililer, İl Kadın Kolları Başkanı, Teşkilat Başkanı bir araya geldi, Başkan adayı İlhan Kaya'ya destek verdi, "Seçimi biz kazanacağız" dedi

AK Parti İzmir milletvekilleri Nesrin Ulema, Ali Aşlık, Bornova adayı İlhan Kaya, merkez seçim toplantı salonunda tüm meclis üye adayları ve partililerle bir araya geldiler. İl Kadın Kolları Başkanı Özen Kızılırmak, İlçe Başkanı Musa Çevik, Teşkilat Başkanı Arslan Keskin'in de katıldığı toplantıda birlik ve beraberlik vurgusu yapıldı. Yoğun katılımlı gerçekleşen buluşmada, teşkilatın İlhan Kaya'ya tam desteği bir kez daha vurgulandı. AK Parti olarak hem Büyükşehir'de hem de Bornova'da seçimi alacaklarına inandığını söyleyen Milletvekili Ulema, "Teşkilat olarak bize düşen çalışmak" dedi. Seçim koordinasyon merkezlerinin başarının kilit noktası olduğunu vurgulayan Ulema, şöyle dedi: "Bornova'da seçimi kazanan İlhan Kaya değil, Bornovalı olacak. İzmir'de partimize çok yakın olmayan kesimlerin bile bize destek olacağına ilişkin duyumlar alıyoruz. Bornova'da insanlar belediyenin beceriksizliğinden bıkmış. Artık hizmet istiyorlar." Büyükşehir Başkan adayı Binali Yıldırım'ın İzmir için açıkladığı projelerin kenti uçuracak nitelikte olduğunu dile getiren Milletvekili Aşlık, "Açıklanan projeler kente katmadeğer yaratacak. İzmirli, Bornovalı bu fırsatı kaçırmaz" dedi. 2004 yılındaki seçimleri 3 bin oyla kaybettiklerini hatırlatan Aşlık, iptal edilen oylara işaret etti, şöyle dedi: "İptal edilen oyların çoğunluğu AK Parti'nindi. O oylar tutanağa yansısaydı, o gün kazanan AK Parti olacaktı. Artık boş lafa karnı doyan, beceriksizlikten bıkan CHP'lilerin de oyunu alacağımıza inanıyorum."

"SOKAĞIN DESTEĞİ VAR"
Seçim çalışmalarının hız kazanmasıyla birlikte parti teşkilatının desteğini tam olarak arkasına alan Bornova adayı İlhan Kaya da, sokağın nabzını aktardı. "Seçimi alacağımızda hiç tereddüt yok" diyen Kaya, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ben sokakta bunu görüyorum. Sokakta itibar gören taraf olduğumuzu görüyorum. Biz Bornova'da seçimi rahatlıkla alacağız. CHP adayı daha önce Anavatan Gençlik Kolları'nda benim talebemdi. Ancak ben emekli olmuş bir öğretmen değilim. Burada önemli olan tecrübe, vatandaştan itibar görmek." Seçimin kazanmalarının ardından hemen her kesimle istişare ederek katılımcı bir belediyecilik anlayışı sürdüreceklerini de anlatan Kaya, "Ben genç yaşta milletvekilliği yaptım. Makama mevkiye doydum. Biz makam ve mevkileri peşken çeken taraf olmayız. Biz makama layık olanı getirmeyi iyi biliriz. Ben dahil kimse bulunmaz hint kumaşı değil. Bu işi Allah rızası için yapıyoruz. Bir beklentimiz yok. İktidar partisinin belediye başkan adayı olmak yeterli bir onurdur" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti Bornova tek ses
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN