Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dev Sağlık Kampüsü Bayraklı'da yükselecek

Bayraklı Şehir Hastanesi Kampüsü'nün temeli, 12 Mart'ta AK Parti Büyükşehir adayı Yıldırım tarafından atılıyor. Sağlık Bakanı Müezzinoğlu'nun da katılacağı törenle ilk harcın konacağı kampüs, Ege Bölgesi'nde en büyük, dünyada ise ilk 10 içinde olacak

Giriş Tarihi: 8.3.2014
AK Parti İzmir Büyükşehir adayı Binali Yıldırım, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun da katılımıyla 12 Mart Çarşamba günü saat 15.30'da Bayraklı Şehir Hastanesi'nin temelini atıyor. 2 bin 60 yatak kapasiteli ve 7 farklı hastaneyi kapsayacak projenin 2017 yılında tamamlanması planlanıyor. Proje tamamlandığında Ege Bölgesi'nin en büyük, dünyanın da 10 büyük sağlık kampüsünden biri olacak. Gama ve Türkerler Holding iş ortaklığı ile yaşama geçirilecek olan proje 622 bin 530 metrekare alan üzerinde yükselecek. Sağlıkta hizmet kalitesinin artırılması, tedavi çeşitliliğinin ülke geneline yayılması, bölgesel gelişimin sağlık alanında tamamlanması ve etkin sağlık hizmetinin sunulabilmesi hedefiyle projelendirilen Kampüs, dev bir yatırımla hayata geçirilecek. Sağlık Bakanlığı tarafından Bayraklı'da kurulacak olan dev sağlık kampüsü projesini gerçekleştiren Gama ve Türkerler Holding hem Sağlık Kampüsü'nü yapacak hem 25 yıl boyunca işletecek. Yatırım bedeli 1 milyar 638 milyon 22 bin 646 lira olan projede 170 bin 400 metrekare kapalı otopark alanı olacak.

"GERİ GİTTİ"

AK Parti Büyükşehir adayı Binali Yıldırım, seçim çalışmaları kapsamında Ege Bölgesi Vanlılar Derneği üyeleriyle bir araya geldi. Türkiye'nin dünyada imrenilecek bir ülke haline geldiğini, bunu da 11 yılda sağlanan istikrar ve güven ortamı ile gerçekleştiğine dikkat çeken Yıldırım, İzmir'e de 11 yılda 20 milyar liralık yatırım yaptıklarını vurguladı, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na yüklendi, şunları söyledi: "İzmirli size soruyor, '10 yıldır belediye başkanısın, önce sen hesap ver' diyor. İzmir'in 10 senesi kayıptır. Hiç kimse kimseyi kandırmasın. Yağmur yağınca insanlar korkuyor, acaba nereyi su basacak diye endişe ediyor. Bereketli toprakları ile Türkiye'yi besleyen, Türkiye'ye ihracatı öğreten, fuarcılığı başlatan şehir bu hale gelecek şehir mi?" İzmir'de yaşanan sıkıntıların tüm ziyaretlerinde kendisine söylendiğini belirten Yıldırım, "İş bilmezlik 10 yılda İzmir'i geriye götürdü. İzmir köy oldu, deyince bozuluyorlar. Ben demiyorum. 30 ilçede nereye gidersem gideyim 'İzmir köy oldu, bizi kurtar' diyorlar. Senin görevin İzmir'i ileri götürmektir. İzmir'in alt yapı sorununu çözmektir. Yeşil alanlarını, kültür merkezlerini, sosyal ve kültürel alanlar oluşturmaktır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dev Sağlık Kampüsü Bayraklı'da yükselecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN