Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Edip Uğur, köylülerin yüzünü güldürecek

AK Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Edip Uğur, Bigadiç ilçesinde seçim bürosu açtı, coşkulu bir şekilde karşılandı

Giriş Tarihi: 8.3.2014
AK Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Edip Uğur, her gün yeni bir ilçede seçim bürosu açıyor. Son olarak Balıkesir'in Bigadiç ilçesinde seçim bürosu açan Uğur, burada coşkulu bir şekilde karşılandı. Açılış töreninde konuşan Uğur, Bigadiç köylülerinin en büyük beklentisi olan Adalı Barajı hakkında müjdeli haber verdi. Adalı Barajı'nın 2014 yılında yatırım bütçesine alınacağını söyleyen Uğur, "Baraj ile Bekirler, Hisarköy, Çeribaşı, Emirler, Kayırlar, Yolbaşı ve Çamköylülerin arazileri sulanacak" dedi. Bigadiç Adalı'da verimli toprakların suya kavuşmasıyla bölgedeki hayvancılığın, tarımın verimliliğinin ikiye katlanacağını belirten Uğur, "Bigadiç'in Adalı bölgesindeki 8 köyün verimli toprakları suya kavuşacak. Bu bölgenin suya kavuşmasıyla çiftçilerimiz yılda iki ürün alma imkanına sahip olacaklar. Özellikle hayvancılığın yapıldığı bölgelerde silajlık mısır ekimi yapılarak hayvancılığın daha iyi gelişmesi sağlanmış olacaktır" dedi.

'HİZMET KALİTESİ ARTACAK'

Konuşmasında Büyükşehir ile Balıkesir ve ilçelerinin elde edeceği kazanımları sıralayan Edip Uğur, "Balıkesir artık Büyükşehir. Büyükşehir dediğimizde ne getiriyor? Büyükşehirin gelirleri artıyor. İl genelinde toplanan; Genel Bütçe Vergi Gelirlerinin yüzde 5'i değil yüzde 6'sı gelecek. İlçelere de Türkiye genelinde toplanan vergi gelirlerinin payı yüzde 2,5'tan 4,5'a çıkıyor. Yani belediyelerin bütçeleri büyüyor, gelirleri artıyor. Hizmet kalitesi artıyor, hizmet maliyeti azalıyor. Böylece planlama ve uygulama yeni ve uzman bir anlayışla bütünlük içinde çözülüyor" diye konuştu.

'SEÇMEN HESAP SORACAK'

Büyükşehir ile birlikte köylere giden hizmetler konusunda vatandaşın sehap sorabileceğini kaydeden Uğur, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Hizmet atanmışlar tarafından değil, seçilmişler tarafından verilir. Bakın bu da önemli. Büyükşehir bir hesap verme sorumluluğu getiriyor. Hizmeti götüreceksiniz, oy isteyeceksiniz, ona göre de hizmet edeceksiniz. Bugüne kadar kırsaldaki hizmetleri Özel İdare'ler valilerin ve kaymakamların eliyle yapılıyordu. Büyükşehirin getirdiği önemli bir özellik de bu."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Edip Uğur, köylülerin yüzünü güldürecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN