Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP kandırdı

DSP Aliağa Belediye Başkan adayı Ülkü, CHP'den neden istifa ettiğini Egeli Sabah'a anlattı, "Beni oyaladıkları gibi, onurumu kırdılar. Böyle bir anlayışı kabul etmek bana yakışmaz" dedi

Giriş Tarihi: 9.3.2014
Aliağa'da üç dönem belediye başkanlığı, CHP'den bir dönem milletvekilliği yapan DSP Aliağa Belediye Başkan adayı olan Hakkı Ülkü, adaylık sürecini Egeli Sabah'a anlattı. CHP Parti Meclis üyeleri Muharrem İnce ve Haluk Koç'un kendisini telefonla arayıp aday gösterildiğini bildirmeleri üzerine Aliağa'da CHP İlçe Başkanlığı'nın balkonundan konuşma bile yapan Hakkı Ülkü, "Adaylığım geri çekilip yerine Barış Eroğlu'nun yapılması üzerine CHP'den istifa ettim. Bir insanın onuru bu kadar zedelenir mi? Nasıl bir parti? Nasıl bir anlayış? Nasıl bir Büyükşehir Belediye Başkanı? Anlaşılır gibi değil. CHP bana yanlış yaptı. Kandırdı" dedi.

42 YIL HİZMET VERDİ
CHP'nin 42 yıllık üyesi olduğunu belirten Ülkü, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştükten sonra aday adayı olduğunu söyledi, "Çalışmalarımız başladık ve anketlerde de birinci çıkıyordum. Bütün bu değerlendirmelerden sonra Muharrem İnce telefon etti. 'Ağabey gözün aydın. Adayımız sensin. Haluk Koç ve Engin Altay da buradalar. Çok kutluyorlar' dedi. Ben de o sırada eşim ile Balçova'daydım. Hemen partiye gittim. 500-600 kişi toplanmıştı. Balkon konuşması yaptım. Bu süreçten yorulduğum için sigaraya 20 yıl aradan sonra sigaraya geri başladım. Daha sonra rahat uyumak için Karşıyaka'ya kızıma gittim. Gece yarısı 3 gibi oğlum aradı. Oğlum, 'Baba internet sitelerinde başka bir isim yazıyor' dedi. Açtım interneti baktım hakikaten öyle. Ankara'yı aradım. Hepsinin telefonu kapalıydım. Sadece Birgül Ayman Güler'e ulaşabildim. 'Birgül Hanım ne oldu' dedim. O da 'Sorma. Önce senin fotoğrafın ve özgeçmişin konuldu. Sonra ara verildi. 'Öncelikle İstanbul'u görüşelim sonra İzmir'e karar veririz' denmiş. İstanbul için bazı ilçeler geçmiş bazıları ertelenmiş. Sıra İzmir'e gelince bu kez Aliağa adayı olarak Barış Eroğlu ismi çıkmış. İtirazlar edilmiş. Ankara'ya gittim fakat herhangi bir değişiklik yapılmadı."

'İYİ Kİ AYRILDIM'
Durumu gözden geçirdiğini belirten Ülkü, "CHP İlçe örgütüne Noter kanalıyla istifamı gönderdim. Bir insanın onuru bu kadar zedelenir mi? 2011'de genel seçimde de aynı saatte 4. sıradayken, 'Git yat, uyu' dediler. Gittim yattım. Gece Mustafa Moroğlu hortlamış. Aynı saatlerde 2-2.5. Nasıl bir parti nasıl bir anlayış, nasıl bir Büyükşehir Belediye Başkanı anlaşılır gibi değil. CHP bana yanlış yaptı. Kandırdı. Oyaladı. Böyle onur kırıcı bir davranış beni çok üzdü. İstifadan sonra DSP'ye geçtim. Bir insanın onuru ve prestiji giderse boş yaşamanın ne anlamı var. Daha sonraki günlerde 'İyi ki ayrılmışım' dedim. CHP Aliağa İlçe örgütünde öylesine kirlenmiş bir yapı var ki, öylesine mafyamsı ilişkiler var ki size anlatamam. CHP Aliağa'da seçimlerde 4. parti olacak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP kandırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN