Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ödemiş'e ne yapsak yakışır

Giriş Tarihi: 24.3.2014

AK Parti Büyükşehir adayı Binali Yıldırım, Hükümet Meydanı'nda halka seslendi. Sadece Ödemiş için acil 90 proje hazırladıklarını söyleyen Yıldırım, "Efeler diyarına müjdeler getirdim" dedi

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Ödemiş mitinginde konuştu, ilçe halkına bir dizi müjde verdi. Efeler diyarında olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Yıldırım, 2 bin kişilik fakültenin Ödemiş ekonomisini canlandıracağını söyledi. Ödemiş Hükümet Konağı önünde düzenlenen mitingte kendisini bekleyen coşkulu kalabalığa seslenen Binali Yıldırım, ilçenin eski başkanlarının hizmet getirmediklerini savundu, şunları söyledi: "Geçtiğimiz hafta Orman Bakanı Veysel Eroğlu ile birlikte Rahmanlar Barajı'nın temelini atmaya geldik. Bu baraj Ödemiş'in 100 yıllık içme suyu problemini çözecek. Bu hafta yine müjdelerle geldim. Ödemiş'e ve Küçük Menderes Havzası'na ne yapsak yakışır. Bugüne kadar devlete borcunu ödemiş olan bu kentimize, devlet olarak bizim de borcumuz var" diye konuştu.

SEÇİMDEN HEMEN SONRA
Yaklaşık 3 bin kişilik kalabalığa seslenen Yıldırım, konuşmasına şöyle devam etti: "Baharın habercisi Nevruz gününde yine müjdeler vermek için geldim. Ödemiş'in duble yolları, Ödemiş- Aydın Tüneli, Ödemiş-Salihli, Ödemiş-Nazilli ve Kiraz-Alaşehir yolları ile Ödemiş'i çıkmaz sokak olmaktan kurtaracağız. Ödemiş'e doğal gaz getireceğiz, Organize Sanayi Bölgesi'ni ayağa kaldıracağız. İş ve aş imkanları sağlayacağız. Sütçülük ve hayvancılık canlanacak. Önceki hafta geldiğimde Ödemiş'e Ekonomi Üniversitesine bağlı bir fakülte söz verdik. Ödemiş'te 2 bin öğrenciye eğitim imkanı sağlayacak olan fakülte, ilçe ekonomisine can katacak. Fakülte ile ilgili tüm işlemler tamam. Bu fakülteyi seçimlerden hemen sonra kuracağız, hayırlı olsun." Ödemiş her şeyin en iyisinin layık olduğunu kaydeden Yıldırım, sadece bu ilçemiz için acil olarak 90 proje öngördüklerini belirterek Ödemiş'ten Gölcük'e ve oradan da Bozdağ Kayak Merkezi'ne kadar ve 4 istasyonu bulunan 20 kilometrelik teleferik yapacaklarını söyledi. Sözleri sık sık "İzmir'e Binali Yıldırım gerek", "Binali nerede biz oradayız", "Yolların Kralı Binali Yıldırım" sloganları ile kesilen Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ödemiş'e Küçük Menderes Üniversitesi'ni yapacağız. Bu üniversiteye bağlı, Kiraz, Beydağ, Tire, Bayındır fakülteleri de olacak. Kuzey'de Bergama'da Bakırçay Üniversitesi, Güney'de Küçük Menderes Üniversitesi. Her iki havzamıza hayırlı olsun. Hizmet bizden, destek sizden."

"İZMİR, KAPTAN YILDIRIM'A TESLİM"
Daha sonra söz alan Ekrem Pakdemirli de şu şekilde konuştu: "Mahmut Badem'i hepiniz biliyorsunuz. Anlatmama gerek yok. Ege Bölgesi'ne ve İzmir'e çok büyük hizmetleri oldu. Başarılı hizmetlerimizin altında bu iki kardeşimiz vardı. Binali Bey de Türkiye'de 3. il olan İzmir'de, Tersane Müdürlüğü yapmış ve Bakanlık yapmış, Türkiye'yi denizde, havada ve karada uçuran bir kaptan. Ben kendilerine güveniyorum ve İzmir'i bu kaptanlara emanet etmenizi istiyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ödemiş'e ne yapsak yakışır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN