Türkiye'nin en iyi haber sitesi

13 sanatcı 80 eser

Ekol Sanat Galerisi'nin ilk karma sergisi olan "Santimantal Kesişmeler" sanatseverlerle buluştu. 13 usta sanatçının 80 eserinden oluşan sergiye İzmirliler yoğun ilgi gösterdi

Giriş Tarihi: 13.5.2014
Çiğli' de Ekol Kulak Burun Boğaz Hastanesi'nin yanında bulunan ve İzmir'e sanat anlamında farklı bir bakış ve boyut kazandıran Ekol Sanat Galerisi, açıldığı günden bugüne kadar ünlü ressamları ve eserlerini İzmir halkıyla ve İzmirli sanatseverlerle buluşturdu. Ekol Sanat Galerisi şimdi de farklı disiplinlerden genç ve olgunluk dönemindeki sanatçıların yeni dönem eserlerinden oluşan 'Santimantal Kesişmeler' isimli karma sergiyi İzmirli sanatseverlerle bir araya getirdi. Ekol Sanat'ın diğer sergilerinden farklı olarak açılan bu sergi 13 sanatçının 80 eserinden oluşan karma bir sergiden oluşuyor. Sergi; Alp Tamer Ulukılıç, Altan Çelem, Ayten Akbayram, Bayram Gümüş, Didem Ünlü, Dilek Gümüş, Dilşan Balkancı, Filiz Top, İ. Arda Onursan, Osman Akşit, Saim Erken, Selahattin Aydın, Yüksel Diyaroğlu gibi Türk resim sanatının önemli isimlerinin yer aldığı, özel bir seçki sunuyor. Ekol Kulak Burun Boğaz Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Mehmet Baz, "Sanat galerimiz açıldığı günden beri Türk resim sanatının öncü isimleri olan Devrim Erbil, Zeki Serbest, Bedri Baykam, Faruk Cimok, Özdemir Altan gibi usta sanatçıları ağırladı. Ekol Sanat Galerisi bu sergide genç ve olgunluk dönemini yaşayan sanatçılara söz hakkı veriyor. Bu birliktelikte, geleneksel ve çağdaş sürece, farklı açılardan bakan sanatçılara ait daha önce görülmemiş, yeni eserlerin de yer aldığı karma sergide 70'den fazla eser yer almaktadır. Sergi, yağlıboya, akrilik tabloların dışında, seramik sanatından da eserler görebilme imkânı sunuyor" dedi. 13 farklı sanatçıyı Ekol Sanat Galerisi'nde ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını belirten Op. Dr. Mehmet Baz, İzmirli sanatseverlere ve İzmir halkına Ekol Sanat Galerisine ve açılan resim sergilerine gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.

'ÖRNEK ALINACAK ADAM'
Sanatçı Edip Akbayram Ekol Sanat Galerisi'nin İzmir'e kazandırılmasından dolayı bir sanatçı olarak sevinçli olduğunu belirtti, Op. Dr. Mehmet Baz'ın diğer işadamlarına örnek olduğunu söyledi. Akbayram, "Bazı işadamları vardır. Kendi branşlarında büyümeye çalışırlar. Yatırımlarını kendi branşlarında yaparlar. Mehmet Baz diğer işadamlarından farklı olarak sanata yatırım yaptı. Ben bütün işadamlarının Mehmet beyi örnek almasını öneririm. Op. Dr. Mehmet Baz ve Eşi Figen Baz'ın sanata zaman ayırması beni çok mutlu etti. Kendisini tebrik ediyorum" dedi. Sergi 20 Haziran tarihine kadar gezilebilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
13 sanatcı 80 eser
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN