Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mulson Yaşam'da elektrik faturası ödeme derdi yok

Giriş Tarihi: 30.5.2014

Güzelbahçe'de hayata geçirilecek Mulson Yaşam Projesi, dikkat çekici özellikler barındırıyor. Dairelerin hepsinin son teknolojik sistemler ile donatıldığını dile getiren Koray Bayar, "Konutların, elektrik enerjisi ihtiyacını karşılaması için güneş tarlası inşa ediyoruz" dedi

Güzelbahçe' de hayata geçirilecek olan Mulson Yaşam projesi, dikkat çekici özellikleriyle İzmirlilerin tercihi olacak. Bilindiği üzere; yenilenebilir enerji, güneş ışığı, rüzgar, yağmur, gel-git ve jeotermal ısı gibi yenilenebilir ve sürdürülebilir doğal kaynakları kullanarak elde edilen enerjidir. Yenilenebilir enerji kaynaklarının en verimlisi olan güneş enerjisi, güneşin çekirdeğinde yer alan füzyon süreci ile (hidrojen gazının helyuma dönüşmesi) açığa çıkan ışıma enerjisidir. Bu enerjinin dünyaya gelen küçük bir bölümü dahi, insanlığın mevcut enerji tüketiminden kat kat fazladır. Güneş enerjisinden yararlanma konusundaki çalışmalar özellikle 2000'lerden sonra hız kazanmış, güneş enerjisi sistemleri teknolojik olarak ilerleme kaydetmiş ve çevresel olarak temiz bir enerji kaynağı olarak kendini kabul ettirmiştir. 'Mulson Yaşam Projesi'nde fotovoltaik güneş teknolojisi kullanılarak dairelerin ve sitenin elektrik enerjisi ihtiyacını karşılamak için, 320 Kw/saat'lik güneş tarlası inşaa edilecek. Isınma ve soğumanın isı pompası ile çözüleceği Mulson Yaşam Projesi'nde, bu sayede yakıt gideri derdi de kalmayacağı gibi; ayrıca site sakinleri, bireysel bazda 825 Kw/ay'lık tüketim miktarını (bugünün şartlarında 285.00 liralık elektrik faturasına eşdeğer) aşmadıkları sürece, kalan üretim fazlası ile sitenin güvenlik, temizlik, peysaj bakımı gibi site aidatını oluşturan giderleri de ödemiş olacaklar.

EŞSİZ MİMARİ ÖZELLİĞİ

Nisan ayında görkemli bir törenle temeli atılan Mulson Yaşam Projesi, güven ve konforu eşsiz bir mimari ile sunmak için yüksek mimar Ahmet Özgüner'in liderliğinde Parallel 41 Mimarlık tarafından çizilmiş, yapımı ise West Orion Group tarafından yapılıyor. Güzelbahçe otoban gişelerine 2.5 kilometre uzaklıkta bulunan Mulson Yaşam Projesi, doğa ile iç içe ve merkezi konum özelliği taşıyor. Toplam 7 bin 720 metrekare arazi üzerine konumlandırılan projenin, başka hiçbir yerde olmayan imkanlara sahip olacağını dile getiren West Orion Group Genel Müdürü Koray Bayar, "Mulson Yaşam İzmir için çok özel bir proje. Bu ayrıcalıklı projeyi, 18 ay içerisinde teslim etmiş olacağız" diye konuştu.

APARTMAN KATINDA MÜSTAKİL YAŞAM
Blokların her katında 3 daire bulunduğunu belirten Bayar, "Fakat bu dairelerin birbiriyle duvar teması yok. Dairelerin dışında yer alan kat holleri sayesinde dairenizden çıktığınız anda açık hava ve gün ışığı ile temasınız başlıyor. Böylece apartman katında müstakil daire deneyimini yaşamış oluyorsunuz" dedi. Mulson Yaşam Projesi'nde, 4 blokta 54 daire ve 5 adet tripleks villa bulunuyor. 2 adet alışveriş merkezinin de olacağı projede aynı zamanda kapalı otopark, sauna, buhar odası ve fitness salonunun yanısıra toplam 3 adet yüzme havuzu yer alıyor. Ayrıca tüm bloklar yer altından birbirine galeri sistemi ile bağlı. Yeşil alanın da oldukça önemsendiği Mulson'da, çatı bahçeleri bulunacağını söyleyen Bayar, "Ağaçlandırma ve gölgelik sistemleri ile ev sahipleri bu alanları da kullanabilecekler. Hem bu sayede kuş bakışı yeşil alan kaybı yaşatmayacağız. Ev sahiplerini doğadan soyutlayacağını düşündüğümüz panjur sistemi yerine de; kapatıldığında güneşi yüzde 80, rüzgarı ise yüzde 90 oranında kesen marin tekstil perde sistemi kullanılacak" dedi.

AKILLI EVLER

Mulson Yaşam'da daireler 3+1 ve çift banyolu 196 m2 brüt alanı bulunan dairelerin hepsi son teknoloji akıllı ev sistemleri ve alarm sistemleri ile donatıldığını dile getiren Bayar, "Ayrıca yangın yönetmeliğine tabi olmadığımız halde, her dairede yangın ve duman dedektörü ile her katta yangın dolabı ve yangın hidrant boruları mevcut olacak" dedi.

BİLGİ VE DETAY İÇİN

Mulson Yaşam Evleri 435 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Proje detayları, ödeme koşulları ve kampanyalar ile ilgili ayrıntılı bilgi için www.westoriongroup. com adresli web sitesini ziyaret edebilir, Türkiye'nin her yerinden 444 56 03 arayabilirsiniz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mulson Yaşam'da elektrik faturası ödeme derdi yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN