Batık tırnağa alçılı çözüm

Giriş Tarihi: 31.5.2014

Batık tırnağın tedavi yöntemini manikür ve pedikürcüde aramanın yanlış olduğunu belirten Menekşe İzer, "Çözüm için ayak sağlığı merkezlerine gidilmesi gerekir" dedi

Podiatrist Menekşe İzer, kendi yöntemi ile batık tırnakları tedavi ediyor. İzer, çözümü manikür ve pedikürcüde aramanın yanlış olduğunu söyledi. Ayak parmağı tırnağının yumuşak doku içine batmasıyla oluşan tırnak batığını, diş hekimlerinin kullandığı akrilik malzeme ile tedavi eden Menekşe İzer, hastaların sorununun çözümünü manikür pedikürcüde değil, ayak sağlığı merkezlerinde aramalarını istedi. İzer batık olmaması için tırnakların oval değil düz kesilmesini söyledi. İzmir'in Balçova İlçesi'nde açtı el ve ayak sağlığı merkezinde Podiatrist Menekşe İzer, tırnak batıklarını diş hekimlerin kullandığı malzemelerle tırnağın üzerine akrilikten alçı hazırlayarak iyileştiriyor.

KENDİ YÖNTEMİ

Podiatrist sertifikası alan Menekşe İzer, uyguladığı yöntemi şöyle anlattı; "Hastanın batık tırnağını alarak kişiyi rahatlatıyoruz. İyileşme sürecinin ardından diş hekimlerinin kullandığı diş malzemesi olan akrilik ile tırnağın üzerine alçı kalıp yapıyoruz. Bu malzemenin tırnağın üzerine ağırlık vermesiyle tırnak yatağı aşağı düşüyor, tırnak yukarıda kalıyor. Tırnakta sağa sola batmadan uzuyor. Daha önce alçı sistemi yerine bant ve tel kullanıyorduk ancak orada yatak bir ayda düşüyordu. Alçı kalıpta 5 dakika yatağın düştüğünü görüyoruz. Bu işlemi bir kez yapıyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Batık tırnağa alçılı çözüm
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN