Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Göz Göz'de devir teslim

Giriş Tarihi: 5.6.2014

İstanbul'da yapılan törende, sarı-kırmızılı kulübün Altınbaş Holding ile Genel Energy Grup arasındaki satış işlemleri resmiyete döküldü

Göztepe' yi 2007 yılında Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'ndan 1 milyon 305 bin lira bedelle alan Altınbaş Holding, dün hisselerini Genel Energy İcra Kurulu Başkanı Mehmet Sepil'e devretti. İstanbul'da yapılan basın toplantısı ile devir teslim gerçekleşti. Göztepe'nin yeni patronu İzmirli Sepil, 2007 yılında kulübü alan ve buralara getiren Altınbaş Ailesi'ne teşekkür etti. Sepil, "Ben her zaman kendilerine Göztepe ile ilgili olduğumu, Göztepe'nin içinden çıkan biri olduğumu, hayalimin Göztepe'yi yönetmek olduğunu söylemiştim. Kısmet bugünmüş. Doğru bir karar olacağını değerlendirdik ve bugün itibariyle Göztepe Kulübü'nde yeni bir sayfa açıyoruz" diye konuştu.

"HAYALİM GERÇEK OLDU"
Göztepe benim hayatımın önemli değerlerinden biri olduğunu belirten Mehmet Sepil, "Eğer 20-30 yaşlarında, ilerde yapmayı en çok istediğim şeylerle ilgili bir not alsaydım, listenin başında Göztepe'yi yönetmek olurdu. Şimdi bunun için imkanım var. Vaktimi ayırabileceğim şekilde bir iş programı kurabilirim. Arkadaşlarım her türlü yardımı verecekler. Öğreneceğim çok şey var. İlerde nasıl yöneteceğimiz ile ilgili bana en büyük desteği yine onlar yapacak" şeklinde konuştu. Göztepe'yi uluslararası bir kulüp yapmak için çalışacağız. Ne şekilde ve ne hızla yaparız göreceğiz ama hedef bu. Amaç sadece Süper Lige çıkarmak değil, uluslararası kulüp haline getirmek. Çok profesyonel, kurumsal bir yapı haline getirmemiz gerekiyor. Bununla ilgili kadroları oluşturmamız gerekiyor. Buna sadece futbol kulübü olarak da değil, Göztepe Kulübü olarak bakmalıyız. Başka branşlarımız da var. Yelken mesela, onu hızlı bir şekilde iddialı hale getirmeyi çok istiyorum. Kısa vadeli başarı için çalışmam. Hem beklentileri karşılamalı hem de uzun vadeli planlar yapmalıyız. Amacımız inanan bir camia oluşturmak. Göztepe'nin geleceğinin olduğunu, uluslararası alanda itibar sahibi bir kuruluş olduğunu kabul ettirmem lazım. Ana hedef, kurumsal ve profesyonel bir yapıyı kurmak. Bunu beceremezsek de bizi her zaman eleştirin" diye konuştu.

"GÖZÜMÜZ ARKADA DEĞİL"
Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vakkas Altınbaş, tarihi bir gün yaşadıklarını belirtti, "Gözetepe Kulübü'nün satıldığı şeklinde bir algı kesinlikle olmasın. Bu tamamen bir bayrak değişimidir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Göz Göz'de devir teslim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN