Farelerin gazabı

Buca Akıncılar'da elektrik kesintisinin uzaması üzerine bölgeye çağrılan Tedaş yetkilileri, farelerin panonun içindeki kabloları kemirdiğini tespit etti

Giriş Tarihi: 8.6.2014
Buca Akıncılar Mahallesi 522 sokakta yaşanan birkaç saatlik elektrik kesintisi üzerine vatandaşlar, Tedaş yetkililerini aradı. Hemen bölgeye yönlendirilen Tedaş Bakım-Onarım ekibi, yaptığı inceleme sonucu elektriğin neden kesildiğini tespit etti. Ekipler, enerjinin sokağa dağıtımını sağlayan elektrik panosunu açtığında karşılarına ilginç bir manzara çıktı. Elektrik kablolarının fareler tarafından kemirildiğini fark eden Tedaş yetkililer, çalışmalara başladı. Fareler tarafından kemirilmiş kabloları takip eden yetkililer, kemirilen 2 yer daha tespit etti. Elektrik kesintisinin ise farelerin kabloların dışını kemirmesinin ardından yağan yağmur sonucu kısa devre yapması olduğu anlaşıldı. Gün boyu süren elektrik kesintisi Tedaş yetkililerinin, çalışması sonucu sona erdi.

SIK RASTLANIYOR

Kışın soğuk aylarda, farelerin elektrik panolarına ve elektrik kablolarına yakın yerlere ısınmak amacıyla girdiğini belirten Tedaş Bakım-Onarım yetkilileri, "Bu tarz, elektrik kesintilerine çok sık rastlıyoruz. Özellikle hava soğuk olduğu zamanlarda kedilerden kaçan fareler, kablolardan geçen akım ısı yaydığı için buralara geliyor. Aç kalınca kabloların dışını kemirmeye başlıyorlar. Bazen oldukları yerde elektriğe kapılarak ölüyorlar. Bazen de kemirip gidiyorlar, o zamanda zarar gören elektrik kabloları bir süre sonra yağmur nedeniyle iş göremez hale geliyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Farelerin gazabı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN