Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Engelleri de aşarız

İzmir'in iki yakasına stadyum yapacaklarını tekrarlayan Şengül, "Büyükşehir ve ilçe belediyelerin türlü engellemelerine rağmen, biz sözümüzü yerine getireceğiz" dedi

Giriş Tarihi: 6.7.2014
AK Parti İzmir Milletvekili Aydın Şengül, son günlerde İzmir kamuoyunu meşgul eden stadyumlar konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Şengül, hükümetin söz verdiği gibi İzmir'in her iki tarafına stadyum kazandıracaklarını ifade etti, "Büyükşehir ve ilçe belediyelerin türlü engellemelerine rağmen İzmir'in iki ayrı yakasına statları yapacağız. Ama orada ama başka yerde, mutlaka yapacağız" dedi.

"KULÜPLER SESSİZ KALIYOR"
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ve İlçe Belediye Başkanlarının koro halinde hükümetin İzmir'e yatırım yapmadığını seslendirdiğini söyleyen Şengül, "Buna rağmen hükümetimiz İzmir'e bir yatırım yapmaya kalktığı zaman, belediyeler, gerek dava açarak gerekse plan yetkileriyle her türlü yatırımın önünü kesmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Stadyumlarda da aynı şeyi yaşıyoruz" dedi. İzmir'e iki stadyum kazandırabilmek için her türlü fedakârlığı yaptıklarını, ancak belediyelerin engellemelerine İzmir kulüplerinin de sessiz kaldıklarını ifade eden Şengül, "Toplumsal olaylarda en önde gelen ve yürüyen İzmir kulüplerinin yöneticileri ve taraftarlarının, kendilerini yakından ilgilendiren stadyumlar konusunda sessiz kalmalarına anlam veremiyorum. Yapacağımız stadyumlardan öncelikle İzmir'in kulüpleri faydalanacak. Bu stadyumlar hiç kimseye muhtaç olmadan kendi kendini idare edebilecekler" diye konuştu. Şengül, İzmir'in kavga ve siyasi kısır çekişmelerle kaybedecek zamanı olmadığını da ifade etti, "İzmir adına gerek hükümet gerek yerel yönetimler, aradaki çatışmaları bir kenara bırakıp el ele vermeli" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engelleri de aşarız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN