Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şikayetlere yol açan denetime Vali desteği

Giriş Tarihi: 12.7.2014

Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, şikayetlere yol açan sıkı trafik denetimlerinin vatandaşların güvenliği için yapıldığını vurguladı, Emniyet Müdürü'ne sahip çıktı

Manisa Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğünün koordine ettiği "İftar Vakti Kardeşlik Vakti" Projesi kapsamında Manisa Valisi Erdoğan Bektaş Şehzadeler Belediyesi sınırlarındaki Akpınar mahallesi sakinleriyle buluştu.

ÖLÜM ORANLARI ARTTI
Akpınar Mahallesi sakinleri, iftar sonrası göreve başlamasının ardından kent içi trafik denetimlerini sıklaştıran ve tüm ekipleri özellikle motosikletler konusunda seferber eden İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren'i, Vali Erdoğan Bektaş'a şikayet etti. Vali Bektaş yapılan sıkı denetimlerle ilgili soruları "Emniyet müdürlüğümüz o uygulamaları sizlerin yararı için, kazaların önüne geçmek için yapıyor. Sağlıklı, huzurlu bir şehirde yaşamak istiyorsak bu kuralları uymak zorundayız" diyerek cevapladı. Vatandaşlar, yoğun trafik denetimlerinin, para cezalarını da beraberinde getirdiğini, bu durumda şikayetçi olduklarını vurguladı. Vali Bektaş ise, kanunlar ve mevzuatların ilgili kurumlar tarafından uygulanmasının, vatandaşların yararına olduğunu dile getirerek, "Son dönemde motosikletli kazalarda ölüm oranı yükselmiş. Önemli olan trafikte güvenliği sağlamak, ölüm oranlarını mümkün olan en düşük düzeye indirmek. Sadece sürücünün değil, motosiklettteki yolcunun da kask takması için bir kültür oluşturmaya çalışıyoruz. Değişim sancılı olur. Bazı sıkıntılar yaşanabilir" diyerek, Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren ve ekibini yaptıklarını uygulamadan dolayı desteklediğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şikayetlere yol açan denetime Vali desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN