Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Gediz'i, Saruhanlı kirletmeyecek"

Manisa'da Saruhanlı Atık Su Arıtma Tesisi'nde incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Ergün, "Gediz'in kirlenmemesi için gereken ne ise onu yapacağız" dedi

Giriş Tarihi: 22.7.2014
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Saruhanlı'da incelemelerde bulundu. Paşaköy-Tepecik ile Saruhanlı bağlantısını sağlayan yolda Büyükşehir tarafından yapılan asfaltlama çalışmalarını inceleyen Başkan Ergün, MASKİ bünyesinde Büyükşehir'e geçen atık su arıtma tesisi ile Büyükşehir Hizmet Binası'nda da yetkililerden bilgi aldı. Başkan Ergün'e Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, Genel Sekreter Yardımcısı Fuat Uzun, Belediye Başkanvekili Mehmet Güzgülü, MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç, MHP İl Başkanı Tanju Balatlı ile birlikte Büyükşehir Saruhanlı Koordinatörü Hakan Ulak da eşlik etti.

TALİMAT VERDİ

Başkan Ergün, MASKİ bünyesinde Büyükşehir Belediyesi'ne geçen Saruhanlı Atık Su Arıtma Tesisi'ni inceledi. Burada yetkililerden bilgi alan Başkan Ergün, mevcut kapasitesi itibariyle tesisin Saruhanlı'nın ihtiyacını karşılar nitelikte olduğunu belirterek, tesisin daha aktif hale gelmesi noktasında talimat verdi. Arıtma tesisini beldelere, yeni adıyla mahallelere de hizmet verecek duruma getirmek için çalıştıklarını belirten Başkan Ergün, "Mahallelerimizi de bu tesise bağlantısının yapılıp yapılmayacağını konusunda MASKİ Müdürlüğümüz inceleme yapacak. Bu incelemelerin ardından mahallelerimizin de bu sorununu ortadan kaldıracağız. Gediz'in kirlenmemesi için gereken ne ise onu yapacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Gediz'i, Saruhanlı kirletmeyecek"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN