'Statlar yapılmalı'

Giriş Tarihi: 27.8.2014

Karşıyaka ve Göztepe'de inşa edilmesi planlanan statların engellenmemesi gerektiğini belirten Vali Toprak, "Alsancak Stadı'na portatif tribün kurulması mümkün değil" dedi

İzmir Valisi Mustafa Toprak, Alsancak Stadı'nın can güvenliği olmadığı gerekçesiyle kapatılmasının ardından yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Toprak, bu nedenle İzmir futbolunda ortaya çıkan sorunların Karşıyaka ve Göztepe'de inşa edilmesi planlanan stadların engellenmemesi gerektiğini bir kez daha ortaya koyduğunu vurguladı. Bu stadların inşaatı için belediyelerden ruhsat alınması gerektiğini ifade eden Toprak, önceki gün yaptıkları zirvede Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun bu statları hangi yol olursa olsun yaptırmayacağını söylediğini dile getirdi. Burada önemli olan doğru çözümün de sunulması olduğunu ifade eden Toprak, ancak belediyenin stad için önerdiği Örnekköy'deki alanın birçok problemi bulunduğuna dikkat çekti.

HER ŞEY HAZIR DURUMDA
Çözüm önerilmediği için bu noktada olduklarını belirten Vali Toprak, şöyle devam etti: "Stadların sözleşmesi yapılmış, yer teslimi yapılmış. Çözüm önerisi sunmadan tartışmak, futbol kulüplerimizin bugün düştüğü konuma gelinmesine neden oluyor. Şehrin bu manadaki tartışma kültürünün çözüm odaklı olması gerekiyor. İşte bu olmayınca da Alsancak'ın ya da Atatürk Stadı'nın başına bir şey geldiğinde böyle devasa sorunlarla başbaşa kalınıyor. Kentle ilgili her konuda bir çözüm varsa ben bunun için koşturur, üzerime düşeni yaparım." Toprak, Kocaoğlu'nun gündeme getirdiği Alsancak ve Atatürk Stadları'na portatif tribün kurulması konusunun tartışılması için erken olduğunu kaydetti. Futbol Federasyonu'nun Alsancak'ın kapatılması nedeniyle kulüplerin maçlarını nerede yapacağına karar verme aşamasında olduğun belirten Toprak, şunları dile getirdi: "Bu da görünüyor ki, Atatürk Stadı olacak. Şu an Atatürk Stadı maçların oynanabilmesine uygun hale getirilmeye çalışılıyor. 2 haftada bu tamamlanmak isteniyor. Bu karar netleştikten sonra burada takımlarımızın lehine bir ambians oluşması ve taraftarlarıyla bütünleşmesi için portatif tribün kurulması gündeme gelebilir. Bakanlık da sıcak bakarsa bu o zaman konuşulur."

'ÇÖZÜMÜN YANINDAYIZ'
Toprak, can güvenliği nedeniyle kapatılan Alsancak Stadı'na portatif tribün kurulmasının ise, teknik olarak mümkün olmadığı görüşünde olduğunu dile getirdi. Bu konuyla iglili yaşanan tartışmalara girmesinin kesinlikle söz konusu olmadığını vurgulayan Toprak, her zaman çözümün yanında olacağını dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Statlar yapılmalı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN