Egeli Sabah yazdı Başkan evini yıktı

Giriş Tarihi: 2.9.2014

Aliağa Belediye Başkanı Acar, kiracı olarak oturduğu deniz manzaralı lüks villanın kaçak olan çatı bölümünü, Egeli Sabah'ın konuyu gündeme taşıması üzerine yıktırdı

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar'ın kiracı olarak oturduğu Yeni Şakran Sayfiye Mahallesi'ndeki deniz manzaralı ruhsatsız lüks villanın kaçak olan çatısı, Egeli Sabah'ın haberi üzerine yıkıldı. Aliağa'da yaşayan 46 yaşındaki İsmail Erkan, bilgi edinme kanunu kapsamında Acar'ın oturduğu villanın kaçak olup olmadığını sordu. Erkan'ın dilekçesine Belediye Başkan Yardımcısı Adem Yılmaz imzalı verilen cevapta, söz konusu parseller için yapı izin belgesinin bulunmadığı belirtildi. Yurt dışında olduğu için telefonla ulaştığımız Başkan Serkan Acar da olayı doğrulayarak oturduğu villanın yapı kullanma izni ve iskan ruhsatının olmadığını kabul etti. Egeli Sabah'ın ortaya çıkardığı olay 25 Ağustos'ta "Başkanın villası kaçak çıktı" başlığıyla manşet oldu.

GÜLE OYNAYA YIKTIRDIM

Egeli Sabah'ın haberi üzerine Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, deniz manzaralı lüks villanın kaçak olan çatı bölümünü yıktırdı. Villasının yıkım görüntülerini paylaşan Acar, Facebook sayfası üzerinden şu açıklamayı yaptı: "Değerli Aliağalılar;. 2 ay önce eşim tarafından beğenilen Şakran bölgesindeki villayı kiraladım. Kiralama yaparken evin ruhsatı var mı yok mu diye de sorgulamadım. Çünkü satın almadım. Gazetede çıkan haber üzerine evin durumunu sorgulattığımda müteahhidin herhangi bir müracaatının olmadığı cevabını aldım. Şakran bölgesinden daha imar durumları devir işlemleri tam manası ile belediyemizce incelenmemesine rağmen müteahhitten müracaat etmesini istedim. Yapılan müracaat ve inceleme sonucunda villanın çatı katından dolayı yoğunluk fazlalığı olduğu tespit edilmiştir. Şimdi gelelim sonuca; birileri tarafından birileri kullanılarak yapılan şikayetin amacını ve kim olduklarını bilmeme rağmen kendilerini Aliağa halkı önünde ifşa etme hakkım saklı kalarak zaten görevim olan ve yapmam gerekeni yaparak oturmuş olduğum villanın yasal olmayan bölümlerini güle oynaya yıktırmış bulunmaktayım." Acar açıklamasında, seçim öncesi proje kitapçıkların arka sayfasına bu yemin metnini koyduğunu hatırlatarak, "Şimdi; işi gücü yalan, işi gücü menfaat, işi gücü belediye üzerinden geçinmek, işi gücü iftira, işi gücü dedikodu, işi gücü kıskançlık, işi gücü kumpas hazırlamak olan akl-ı evvellere buradan sizin huzurunuzda bir daha seslenerek diyorum ki o yemin metnini bir kere daha okuyun" dedi.

ÜSLUBU KABADAYI GİBİ
İsmail Erkan ise "Başkan'ın Facebook'ta yazdıklarından beni kastettiğini düşünüyorum. Çünkü bilgi edinme yöntemiyle belediyeye başvurup villanın kaçak olup olmadığını ben sormuştum. Bugüne kadar ben Aliağa Belediyesi'nden hiçbir şey talep etmedim. Bugüne kadar hiçbir yardım almadım. Hiçbir ihale de almadım. Başkan bu konuda yanlış düşünüyor. Kabadayı bir üslupla bana suçlamalarda bulunmasını kendisine hiç yakıştıramadım" diye kendini savundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Egeli Sabah yazdı Başkan evini yıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN