Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kuşların Elçisi'nden davet

"Kuşların Elçisi" diye anılan Prof. Dr. Mehmet Sıkı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, Mili Park olmasına destek verdiği ve yakın ilgi gösterdiği İzmir Kuşcenneti'ne davet etti

Giriş Tarihi: 6.9.2014
Ege Üniversitesi Tabiat Tarihi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı, "Kuşların Elçisi" Prof. Dr. Mehmet Sıkı, "Elçiye zeval olmaz", özdeyişinden hareketle kuşlar adına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a davet mektubu gönderdiğini açıkladı. Prof. Dr. Sıkı, Erdoğan'a hitaben "İzmir Kuşcenneti'nde yaşayan 291 kuş türünün oluşturduğu sayıları zaman zaman 40 bin-60 bine ulaşan binlerce kuş ile bu sene kuluçkaya yatan 7 bin çift flamingo ve bunların 6 bin yavrusu sizi Cennetlerinde görmek ve şükran duygularını sunmak için Dünya Cenneti İzmir Kuşcenneti'ne davet etmektedirler. Sizleri Kuşcenneti'nde görmek ve Milli Park ilan edildiği zamanki mutluluğu paylaşmaktan büyük sevinç duyacaklardır" dedi.

KURAKLIK SIKINTISI YOK
Prof. Dr. Sıkı, Erdoğan'ın talimatı doğrultusunda Milli Parklar Müdürlüğü tarafından ön etüt raporu hazırlandığını, Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu'nun da İzmir Kuşcenneti'nin (Gediz Deltası) Milli Park olarak ilan edilmesi konusunda çalışmaların devam ettiğinin kamuoyuna açıklandığını hatırlattı. Sıkı, DSİ 2. Bölge Müdürlüğü ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı 4.Bölge Müdürlüğünün yaptığı çalışmalar sonucu İzmir Kuşcenneti'nde herhangi bir kuraklığın sorununun artık söz konusu olmadığını dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuşların Elçisi'nden davet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN